Перший день послаблень: київські власники кафе і фастфудів не поспішають з відкриттям, та і покупців обмаль

Перший день послаблень: київські власники кафе і фастфудів не поспішають з відкриттям, та і покупців обмаль

Фото: Associated Press

Деякі кав'ярні знехтували вимогами через поспіх.

З'їсти шаурму та випити кави від сьогодні можна в Києві - місцева влада дозволила кав'ярням та закладам, що готують вуличну їжу, працювати на винесення. Працівники повинні дотримуватись протиепідемічних заходів і видавати їжу та напої лише через віконце, йдеться в ТСН.16.45.

На Хрещатику лише ближче до обіду відчиняється перша з тутешніх кав'ярень. До неї потроху сходяться й покупці.

Торгувати можуть і стаціонарні заклади і пересувні. Але при цьому готувати їжу та напої всередині і видавати їх лише через віконце. Працівники зобов'язані дотримуватися маскового режиму і забезпечити покупців біля входу до МАФу диспенсерами з антисептиками, одноразовими серветками та рукавичками.

Переважна кількість таких МАФів по столиці залишаються зачиненими. Торгівля лиш починає оживати. Біля однієї з кав'ярень вже є покупці, але їм ще немає чим дезінфікувати руки. «Просто не встигли. Ми лише сьогодні зранку відкрились. Я все очікую, все везуть. Сказали почекати трошки», - каже продавець.

А у сусідній ятці пиріжками торгувати й не припиняли. Продають із пекарні через віконце, але покупців, каже продавчиня, обмаль. «Трошки більше вже, вже мабуть на роботу ходять. Люди приходили, але мало дуже», - каже жінка.

Від сьогодні запрацювали ще й три столичних ринки, що вже виконали всі необхідні умови. Хоча карантин і подовжено до 22 травня, вже від наступного тижня мають запрацювати салони краси, непродуктові магазини, відкриються парки. В деяких містах вирішили це робити вже зараз. У Черкасах працюють чи не всі крамниці, парки та сфера послуг. А в Житомирі - перукарні та кав’ярні. Центральна ж влада нагадує мерам про відповідальність за передчасні послаблення.

Кореспондент Інна Лебеденко

Повʼязані теми:

Наступна публікація