"Перевернутий клас" і "обличчя до обличчя": у Києві школярі опановують нові форми змішаного навчання

"Перевернутий клас" і "обличчя до обличчя": у Києві школярі опановують нові форми змішаного навчання

Фото: УНІАН

У Департаменті освіти вже опрацьовують нові механізми роботи шкіл, якщо Київ опиниться у "червоній зоні".

У Києві на дистанційне навчання через коронавірус перевели 133 класи із пів сотні шкіл. Через запровадження "помаранчевої зони" у столиці школи дедалі більше користуються змішаною формою навчання і розробили різні варіанти для цього.

Як діти вчаться за моделями "перевернутий клас" та "обличчя до обличчя" — йдеться в сюжеті ТСН.19:30

У класі десятикласника Данила учні ходять до школи по черзі. Тиждень — одні, тиждень — інші. Так, Даня, із чаєм та в капцях, почав навчання з дому. 

"Мені краще, бо зараз будуть перерви: однокласники сидітимуть, а я можу полежати і чай попити", — зізнається хлопець і сьорбає чай, поки в нього перерва. 

Старшокласників дедалі частіше переводять на змішану форму навчання й адаптують цю форму у кожній школі по-своєму. Так, у столиці напрацьовані такі моделі, як "перевернутий клас" чи "обличчя до обличчя".

"Перевернутий клас – це коли ти вивчаєш тему наперед, тобто вчитель дав тобі завдання. Ти вивчив параграф, а потім уже дистанційно вчитель розкриває тему, якщо незрозуміло учням", — повідомила директорка Департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян. 

Під час такого змішаного навчання головне завдання вчителя — не виходити із зони біля столу, бо тут знімає камера для тих, хто вдома. Вчителі, з якими поспілкувалася ТСН, розповідають, що працюють з учнями через Microsoft Teams, за літні канікули зробили собі корпоративну пошту, а діти забезпечені своїми електронними поштовими скриньками. Для педагогів тут замість щитків закупили окуляри. 

Епідемситуація постійно змінюється і в столичному Департаменті освіти вже опрацьовують, як бути, якщо Київ опиниться у "червоній зоні". Пропонуватимуть місцевій владі дозволити працювати закладам освіти для дітей тих, хто забезпечує життєдіяльність міста.

"Ми ж ніколи не зупинимо все місто, бо будуть пожежники, лікарі... Поліція, люди які забезпечують тепло, воду, вони все одно виходитимуть на роботу і цим людям буде спокійно за своїх дітей. Якщо місцева влада гарантуватиме безпеку і треба дозволити такі речі — це нормально", — пояснила Олена Фіданян. 

У столичній гімназії ім. Драгоманова більшість класів уже перевели на змішане навчання, але найменші, п'ятикласники, все ж ходять до школи повним складом. Діти вчаться на вулиці, знайомляться з новими вчителями та однокласниками і зізнаються, що не хочуть дистанційного навчання. 

"Перевернутий клас" та "обличчя до обличчя": як у карантинному Києві вчаться діти

"Перевернутий клас" та "обличчя до обличчя": як у карантинному Києві вчаться діти

Повʼязані теми:

Наступна публікація