Перевантаженість станцій київського метро утричі більша, ніж у Європі: що передбачає Генплан

Столичний метрополітен займає 29 місце у світі за кількістю перевезених пасажирів, хоча за своєю протяжністю займає 60 місце у світі.

У метрополітені Києва перевантаженість станцій утричі більша, ніж у Європі. На одну станцію київського метро припадає 56,7 тисячі людей. У Європі цей показник – 20 тисяч осіб.

Про це йдеться на сторінці Генплану Києва.

Крім того, київський метрополітен відстає за кількістю станцій, порівняно з іншими містами Європи. Оскільки забудова міста здебільшого формувалася уздовж станцій метрополітену, тому вони всі, як правило, перевантажені. Перевантаженість станцій метрополітену також обумовлюється їхньою низькою щільністю.

Незважаючи на достатньо велику площу міста, протяжність київського метрополітену, порівняно з іншими містами, є невеликою. Щільність мережі метрополітену (показник, який показує співвідношення довжини лінії метро до площі міста) в Києві приблизно в 5 разів нижчий, ніж в європейських містах.

Київський метрополітен посідає 29 місце у світі за кількістю перевезених пасажирів, хоча за своєю протяжністю займає 60 місце у світі.

Для того, щоб розв’язати проблему перезавантаженості, Генплан передбачає будівництво Подільсько-Вигурівської лінії метро, а також розвиток наявних ліній.

Також передбачено будівництво нових пересадочних станцій, оскільки наявні пересадки вже вичерпали свій ліміт пропускної спроможності.

Нагадаємо, у київському метрополітені підрахували збитки від коронавірусу. У період жорсткого карантину від 17 березня до 25 травня 2020 року столичний метрополітен недоотримав доходів на суму близько 621 млн грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація