"Переплутали з тезкою з Криму": киянка вдруге помилково потрапила у санкційні списки РНБО

"Переплутали з тезкою з Криму": киянка вдруге помилково потрапила у санкційні списки РНБО

"Переплутали з тезкою з Криму": киянка вдруге помилково потрапила у санкційні списки РНБО

Фото: Обозреватель

Ольга Калініна каже, що не здивується, якщо за декілька років знову побачить себе у подібному списку.

Киянка Ольга Калініна помилково потрапила до санкційного списку Ради національної безпеки і оборони. До того ж вже вдруге.

Як виявилось, жінку переплутали з тезкою з Криму.

Про це пише Obozrevatel.

Нині рахунки молодшої наукової співробітниці Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Ольги Калініної знову заблоковані. Жінка вже вдруге не може отримувати зарплату і користуватися банківськими картками.

"На те, щоб домогтися справедливості після попередніх санкцій, Ользі знадобився майже рік. Досі за допущену жахливу помилку її навіть не перепросили – і ось нове випробування", - пише Obozrevatel.

Перший раз прикрої помилки припустилися у 2018 році. Згодом з'ясувалося, що у списку санкцій РНБО (від 2018 року) були не просто вказані ПІБ, але й розкриті персональні дані киянки: ІПН, паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон тощо. А вишенькою на торті, як зазначає інтернет-видання, стала "посада" – "секретар територіальної виборчої комісії Первомайського району". Однак до "виборів" в окупованому Криму Ольга не мала жодного стосунку.

На той час доньці Ольги, Агаті, було лише два з половиною роки. Молода жінка навіть не могла отримувати виплати на дитину.

"Ні з картки переказати, ні зняти у відділенні банку через касу. Не виходило оплатити готівкою будь-які послуги і через термінал поповнення", – пригадує Ольга.

Крім фінансових обмежень, у травні 2018 року РНБО своїм рішенням доручила Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про введення санкцій і поставити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів.

Тоді родина Ольги вирішила навіть не намагатися виїхати у відпустку кудись за кордон.

Майже рік знадобився на те, щоб киянку вивели зі списку. У 2019 році було опубліковано указ президента №82/2019, який вніс зміни до рішення РНБО: персональні дані киянки Ольги Калініної прибрали, а додали правильні – кримської поплічниці країни-агресора.

Але в липні 2021 року знову сталася ця жахлива ситуація: спочатку Ольгу відмовився обслуговувати Monobank, а потім і ПриватБанк. Її рахунки заблоковано.

"Спочатку я подумала, що стався якийсь збій. Але коли мені надіслали повідомлення, що стосовно мене введено санкції, я подумала, що сплю. Адже це вже було!" – розповіла Калініна.

Вона додала, що у банках про помилку знають, але кажуть, що зарадити цьому можливості не мають.

Водночас на сайті Офісу президента оприлюднено указ №265/2021, яким глава держави ввів у дію рішення РНБО. І в списку осіб, стосовно яких введено санкції, під номером 85 знову є "кримська Ольга Калініна", але з персональними даними київської.

Постраждала жінка переконана, що безкарність породжує безвідповідальність. "Ніхто навіть не перепросив за те, що сталося в 2018 році! І якби не розголос, не допомога ЗМІ, прокуратури АРК, Держприкордонслужби України, які надали докази того, що я ніяка не терористка, то я би досі жила в пеклі. Це ж треба так лажати, щоб удруге помилково "відправити" людину під санкції! Але, знаєте, навіть не здивуюся, якщо за декілька років знову побачу себе в подібному списку", – підсумувала Ольга Калініна.

Нагадаємо, 23-річному прихильнику "ДНР" і Путіна, який стріляв із вікна квартири по перехожим біля ТЦ "Дрім Таун" на Оболоні в Києві, загрожує до семи років ув’язнення.

Повʼязані теми:

Наступна публікація