Передумова трагедій: недобудови столиці ваблять дітей своєю доступністю

Фахівці кажуть, що ніхто всерйоз не береться за вирішення проблеми з довгобудами.

Передумова трагедій: недобудови столиці ваблять дітей своєю доступністю

© pixabay.com

Недобудови – справжні пастки для дітей навіть у столиці, де занехаяні довгобуди ваблять малечу, а батьки не можуть упоратися з доглядом за своїми нащадками. Це створює небезпечні ситуації, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Деякі час від часу ще добудовують, деякі вже десятки років стоять за парканами – київські недобудови подекуди геть відкриті, туди залазять безхатченки, а також ті, хто вживає щось заборонене. І на додачу до них усіх – підлітки. Вони видираються на найвищі поверхи, аби зробити селфі або просто розважатись. Будівля на столичному проспекті Науки – діти на її верхніх поверхах є звичним явищем. Час від часу вони стрибають через прірву та жбурляють вниз пляшки і будматеріалами. Поки чекаємо на патрульних, діти спускаються вниз, деякі  встигають втекти. Патрульні просять зателефонувати батькам – спершу діти з посмішкою кажуть, що немає зв’язку. Але коли поліцейські запитують дані – на очах з’являються сльози. Батьків викликають до райвідділка.

Подільський район Києва, закинута багатоповерхівка біля набережної. За останні місяці тут сталося кілька трагедій – зокрема, гинули неповнолітні. Будинку так і не здали, але пожильці в ньому, як виявилося, є: двоє хлопців, не кияни, кажуть, що поки шукають роботу та роблять документи – обжилися поруч із безхатченками. Компанія молодих людей, які сидять на 2-му поверсі, коли помічають камеру – починають вигукувати нецензурні слова і показувати такі самі жести. Вже із патрульним ми заходимо усередину. Копі зізнаються, що сюди на виклики приїжджають нерідко, особливо ввечері, коли на поверхах збираються компанії не лише з дорослих, а й дітей.

У поліціі кажуть, що знімають дітей із небезпечних об‘єктів регулярно, особливо під час канікул. Але охороняти усі недобудови чи мости не в силах, бо це мають робити забудовники або ті, в кого небезпечний об’єкт перебуває на балансі. Правоохоронці радять батькам приділяти більше уваги дітям, а також відвідувати екстремальні, але дозволені розваги. Архітектор Віктор Глеба розповідає, що у трагедіях, які стаються на недобудовах, винні не лише забудовники, а й міська влада, яка допустила такий стан об’єктів і легкий доступ до них. Фахівець каже: стежить за розвитком слідств після трагедій на довгобудах, але щоби реально покарали не лише батьків, які не встежили за своїми дітьми – не пам’ятає.

Як повідомлялося, у Рівному 9-річний хлопчик впав у вентиляційний отвір покинутої будівлі і тяжко травмувався. Нині за його життя борються лікарі.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie