Передумова трагедій: недобудови столиці ваблять дітей своєю доступністю

Передумова трагедій: недобудови столиці ваблять дітей своєю доступністю

Фото: pixabay.com

Фахівці кажуть, що ніхто всерйоз не береться за вирішення проблеми з довгобудами.

Недобудови – справжні пастки для дітей навіть у столиці, де занехаяні довгобуди ваблять малечу, а батьки не можуть упоратися з доглядом за своїми нащадками. Це створює небезпечні ситуації, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Деякі час від часу ще добудовують, деякі вже десятки років стоять за парканами – київські недобудови подекуди геть відкриті, туди залазять безхатченки, а також ті, хто вживає щось заборонене. І на додачу до них усіх – підлітки. Вони видираються на найвищі поверхи, аби зробити селфі або просто розважатись. Будівля на столичному проспекті Науки – діти на її верхніх поверхах є звичним явищем. Час від часу вони стрибають через прірву та жбурляють вниз пляшки і будматеріалами. Поки чекаємо на патрульних, діти спускаються вниз, деякі  встигають втекти. Патрульні просять зателефонувати батькам – спершу діти з посмішкою кажуть, що немає зв’язку. Але коли поліцейські запитують дані – на очах з’являються сльози. Батьків викликають до райвідділка.

ТСН перевірила, чи доступні столичні недобудови для сторонніх  

ТСН перевірила, чи доступні столичні недобудови для сторонніх  

Подільський район Києва, закинута багатоповерхівка біля набережної. За останні місяці тут сталося кілька трагедій – зокрема, гинули неповнолітні. Будинку так і не здали, але пожильці в ньому, як виявилося, є: двоє хлопців, не кияни, кажуть, що поки шукають роботу та роблять документи – обжилися поруч із безхатченками. Компанія молодих людей, які сидять на 2-му поверсі, коли помічають камеру – починають вигукувати нецензурні слова і показувати такі самі жести. Вже із патрульним ми заходимо усередину. Копі зізнаються, що сюди на виклики приїжджають нерідко, особливо ввечері, коли на поверхах збираються компанії не лише з дорослих, а й дітей.

У поліціі кажуть, що знімають дітей із небезпечних об‘єктів регулярно, особливо під час канікул. Але охороняти усі недобудови чи мости не в силах, бо це мають робити забудовники або ті, в кого небезпечний об’єкт перебуває на балансі. Правоохоронці радять батькам приділяти більше уваги дітям, а також відвідувати екстремальні, але дозволені розваги. Архітектор Віктор Глеба розповідає, що у трагедіях, які стаються на недобудовах, винні не лише забудовники, а й міська влада, яка допустила такий стан об’єктів і легкий доступ до них. Фахівець каже: стежить за розвитком слідств після трагедій на довгобудах, але щоби реально покарали не лише батьків, які не встежили за своїми дітьми – не пам’ятає.

Як повідомлялося, у Рівному 9-річний хлопчик впав у вентиляційний отвір покинутої будівлі і тяжко травмувався. Нині за його життя борються лікарі.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація