"Укрзалізниця" анонсувала масштабну реконструкцію Центрального вокзалу в Києві. Що зміниться

Чимало вільних площ здадуть в оренду.

"Укрзалізниця" планує провести реконструкцію з'єднаних між собою Центрального та Південного залізничних вокзалів у Києві. Планують прибрати стихійну торгівлю, вільні площі здадуть в оренду під магазини та заклади харчування, а також перебудують площу перед Центральним вокзалом.

Про такі плани повідомив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов.

"Сучасний, зручний, без хаотично запаркованих автомобілів та стихійної торгівлі. Саме таким я бачу Центральний залізничний вокзал у Києві. Його редевелопмент розпочинаємо зсередини. Уже в найближчі кілька місяців плануємо через систему Prozorro максимально відкрито обрати партнера, який візьме в оренду торговельні площі на Центральному, Південному вокзалі та конкорсі (розподільна зала між платформами) - понад 10 тис. квадратних метрів. Торговельні точки, що заважають пасажирам або псують інтер’єр, будуть ліквідовані. Натомість зручні та невикористані площі – комерціалізовані. Наприклад, як багажне відділення, де зараз відбувається виставка Ukraine WOW", - написав Кравцов у Facebook.

В "Укрзалізниці" порахували, що від оренди отримають близько 70 млн грн. Кравцов уточнив, що від початку 2019 року вокзал, навпаки, завдав компанії понад 87 млн грн збитків.

"Завдяки такому підходу буде реконструйовано зсередини вокзал та значно збільшені доходні надходження "Укрзалізниці": розраховуємо на зростання у 7 разів",- зазначив Кравцов.

Керівник "Укрзалізниці пояснив, що раніше цього не робили, "бо в нас були зв’язані руки політичною бюрократією. Отримали дозвіл - готові до роботи. З цікавого: деякі орендарі мали "контракти" за максимально низькою ціною на 25 років. Тому зараз ще триває робота в цьому напрямі".

Також планують реконструювати привокзальні площі, передати частину площ у концесію, й на базі залізничного вокзалу з’явиться торговельно-розважальний центр.

Загальний проєкт реконструкції залізничних вокзалів у Києві мають оприлюднити до кінця цього року.

Голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов відповів на запитання українців

Голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов відповів на запитання українців

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація