Паркуватися по-новому: в перший день нових правил у Києві продовжували збір готівки з водіїв

Паркуватися по-новому: в перший день нових правил у Києві продовжували збір готівки з водіїв

Міська влада обіцяє карати звільненням усіх, кого спіймають на цьому.

Відсьогодні в Києві запрацювала безготівкова система оплати за паркування. Водії можуть сплачувати за стоянку автомобілів через паркомат, за допомогою SMS, мобільного додатку чи придбати спеціальний талон, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Максима Чернецького нова робота і нова форма. "Зручна, зі штанями не вгадали трохи", - зізнається він. Широкі штани не заважають чоловіку розносити листівки та інформувати водіїв про правила паркування. Порушників зніматиме на відеореєстратор. "Якщо людина буде заперечувати, що порушує правила, ми повинні доказати – ми викликаємо поліцію і для поліції доказ є", - пояснив інспектор центру організації дорожнього руху.

В Києві запрацювала безготівкова система оплати за паркування

В Києві запрацювала безготівкова система оплати за паркування

Нові інспектори розповідатимуть водіям про безготівкові способи оплати та перевірятимуть шоферів на сумлінність – за номерними знаками адресуватимуть запити в базу, чи оплачена парковка. Однак ніяких дій проти порушників інспектори вчиняти не можуть – штрафувати може лише поліція, та й то за порушення правил паркування, а не відсутність оплати.

Проте в мерії показово звітують – тіньовим схемам настав кінець. "Ми забрали тіньовий оборот, тіньову готівку яка йшла несвідомо куди", - твердить Сергій Симонов. 15 хвилин по тому паркувальник Дмитро розбиває всі починання чиновника – на залізничному вокзалі він сумлінно збирає гроші з водіїв – по 7 гривень. Він дає решту і не друкує чеки – це в його розумінні і є безготівковий розрахунок. "Водій сам має вийти і сплатити, але вони цього не роблять. Я можу людині допомогти", - твердить чоловік і прямує з грошима до паркомату.

Давати гроші паркувальникам, запевняють у мерії, не треба взагалі. Тих, хто збирає – звільнятимуть. "Згідно з посадовими інструкціями, він не має права брати гроші. Він буде звільнений за фіксації даного порушення", - обіцяє заступник директора "Київтранспарксервісу" Євген Скорина. Паркувальник Дмитро швиденько пхає гроші до паркомата і розносить квитанції. Відтепер він активний борець із корупцією. "Корупцію ми зупинемо обов'язково", - обіцяє він.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація