Паразитів діставали з очей: у Києві зафіксували рідкісне захворювання

Паразитів діставали з очей: у Києві зафіксували рідкісне захворювання

Фото: pixabay.com

Дирофіляріоз, який спричиняють круглі гельмінти, діагностували у мешканців лівого берега.

У трьох мешканців Києва зареєстрували рідкісне захворювання.

З початку року дирофіляріоз, паразитарне захворювання, яке спричиняють круглі гельмінти роду Dirofilaria, діагностували у мешканців лівого берега.

Про це пише "Вечірній Київ".

Хвороба характеризується утворенням підшкірних вузлів. Лікують її хірургічним видаленням паразита. Про це повідомили у Державній установі "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України".

"На дирофіляріоз хворіли два мешканці Дарницького району та один мешканець Дніпровського району, два чоловіки та одна жінка. Гельмінтів розміром 11 см, 7 та 12 см (фрагмент) було вилучено хірургічно із зони лівого ока (у двох випадках), правої кисті (в одному випадку). Рекомендовано проведення специфічного та симптоматичного лікування та спостереження у лікаря протягом року", — розповіли в установі.

Основні симптоми дирофіляріозу

Основними симптомами дирофіляріозу у людини можуть бути набряк та почервоніння, поява пухлини. Цей паразит може мігрувати під шкірою. За добу дирофілярія може переміститися на відстань до 30 см. Тому розташування шкірного ущільнення теж змінюється.

Фото: Вечірній Київ

Специфічна ознака дирофіляріозу вельми виразна — характерні скарги на відчуття ворушіння під шкірою, завдяки якій захворювання з латині перекладається як "зла нитка".

З моменту зараження людини (укусу комара) до утворення пухлини минає  не менше одного місяця, а іноді до двох років.

Переносниками хвороби є малярійні та немалярійні комарі. Людина заражується, коли її кусає інфікований комар, і є випадковим хазяїном. Як правило в організм людини паразитує лише одна особина гельмінта.

До слова, за багаторічними спостереженнями етимологів ДУ "Київський міський ЦКПХ МОЗ України", комарі, — фактичні переносники дирофіляріозу є як на правому березі міста, так і на лівому.

Нагадаємо, кожен 3-4 кліщ є носієм бореліозу або хвороби Лайма. Щорічно нею інфікуються до 5 тисяч українців, з них півтисячі дітей

Повʼязані теми:

Наступна публікація