У центрі Києва триває тиждень масових заторів через репетиції параду

У центрі Києва триває тиждень масових заторів через репетиції параду

Фото: ТСН.ua

Водіїв про обмеження руху знаками на дорозі не попереджають.

У Києві напередодні провели чергову репетицію військового параду до Дня Незалежності. Поки над центром вправлялась авіація, а Хрещатиком ішла військова техніка, місто зупинилося в заторах. Поліцейські почали перекривати головні шляхи без попереджень і задовго до початку тренувань. Так, під'їзди до Хрещатика перекрили ще о пів на четверту дня. Водії простоювали на дорогах по кілька годин. Зазвичай у цивілізованих країнах навіть такі масштабні заходи не є причиною транспортного колапсу.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Поліцейські перекрили ключові шляхи. Але як об'їздити центр і скільки ще моритися у заторах - ніхто не знає.

Журналісти з Парижа кажуть, якби французькі водії застрягли у таких заторах, то спалахнув би скандал. Як і в Україні там теж є тягнучки, через урочистості, або ремонт доріг. Але на кілька годин ніхто не встряє. Бо всі про все заздалегідь попереджені. І не тільки через ЗМІ, головне - на дорозі - жовто-блакитні вивіски з поясненням мети і тривалості робіт. І це норма для цивілізованих країн. Тут складають календарі ремонтних робіт на рік із датами початку та завершення. І дають можливість людям спланувати свій рух і час. Навіть у метро завчасно оголошують, за тиждень, що ремонт там-то і краще спланувати запасний маршрут.

Центр Києва стоїть у заторах через репетиції параду до Дня Незалежності

Центр Києва стоїть у заторах через репетиції параду до Дня Незалежності

Правила дорожнього руху в Україні не відрізняються від французьких. Але чомусь "швидкі" крізь затори мчать зустрічною смугою. А водії вириваються із пастки тротуарами. Про перекриття в Києві – жодних попереджувальних знаків.

Щойно у небі над центром столиці з'являються вертольоти, багато водіїв змінюються в настроях. Кажуть, заради такої події як парад можна і пробачити. Але терпіти затори було би легше, якби про щорічні події попереджували не лише на сайті міської влади.

Наступна підготовка до урочистостей запланована на 22 серпня. А власне сам парад відбудеться 24 серпня.

Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація