Пандемія COVID-19: українські лікарі пояснили, чи впливає новий коронавірус на вагітність та пологи

Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пандемія COVID-19: українські лікарі пояснили, чи впливає новий коронавірус на вагітність та пологи

Фото: pixabay.com

Пологові будинки Києва готуються приймати імовірних пацієнток з коронавірусом.

Нова коронавірусна інфекція COVID-19 стрімко шириться світом й інфікує все більше людей. Згідно з останніми даними МОзу, в Україні 145 інфікованих COVID-19. Серед них, є і породілля з Київської області.

Жінка, яка була заражена коронавірусом, 25 березня народила цілком здорового малюка. Персонал пологових будинків активно готується приймати жінок при надії, хворих або з підозрою на зараження коронавірусом, чи оснащені вони усім необхідним, у сюжеті ТСН.19:30.

Вагітних жінок у Києві, у разі захворювання на COVID-19 або з підозрою вірус, ушпиталюватимуть, зокрема, до п'ятого пологового будинку. За потреби майбутні матері залишатимуться аж до пологів та народжуватимуть у спеціально відведеному корпусі. Нині у приміщеннях порожньо. Але реанімаційна палата уже оснащена усім необхідним.

"Є три ліжка для інтенсивної терапії. Функціональні ліжка, які призначені, щоб вести важких хворих з ознаками дихальної недостатності", - розповідає Дмитро Говсєєв, головний лікар Київського міського пологового будинку №5.

Чи може передатись коронавірус новонародженим або ще в утробі матері

Чи може передатись коронавірус новонародженим або ще в утробі матері

Для породіль, життя яких не під загрозою, підготували стандарні палати.

"Якщо вона легка, не потребує дихальної підтримки, це жінка, яка, як зазвичай у пологовому будинку, народила, адаптувалася, пройшла рівень реабілітації і пішла додому", - пояснює лікар Дмитро Говсєєв.

Одне із питань, яке зараз найчастіше чують від вагітних лікарі, чи може передатись небезпечний вірус дитинці ще в утробі. Проте, наразі, українські фахівці сумніваються у цьому, бо вважають це неможливим. Але достеменно медики поки сказати не можуть. Зокрема, і те, як будуть відбуватися пологи.

"Якщо ми говоримо, що цей вірус тробний до дихальних шляхів, тобто він впливає на дихання. А дитина внутрішньоутробно не дихає, тому дуже великий сумнів, щодо буде потрапляння на дихальні шляхи плоду", - каже Дмитро Говсєєв, головний лікар Київського міського пологового будинку №5.

Згідно з даними медичних коледжів США та Британії наразі не доведено, що коронавірус може передаватись дитині в утробі матері. Проте 13 березня у Великій Британії зафіксували перший випадок COVID-19 у новонародженого, мати якого мала коронавірусну інфекцію. Зараз медики намагаються встановити, коли саме інфікувався малюк: під час народження чи в утробі.

Але є і успішний досвід Китаю. Як зазначається, там було зафіксовано до 19 вагітних пацієнток. Але жодна хвора не постраждала. Вони всі живі, народили. І жодна дитина не мала ознак хвороби.

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

25 березня Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Олена Лоскун

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Здоров'я вагітної
Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація