Якщо карантинні заходи не працюють, киян закликали інформувати про це.
У Києві запрацювала неурядова гаряча лінія для вирішення проблемних ситуацій, пов'язаних із запровадженим карантином у столиці через пандемію COVID-19. Тих, хто готовий стати волонтером, також закликають телефонувати на неї.
Про це заявив голова громадської організації "Центр захисту киян" Віталій Нестор.
За безкоштовним номером 0-800-30-20-19 киян просять повідомляти, якщо карантинні заходи не працюють або якщо порушують їхні права. Також просять інформувати, якщо стає відомо про соціальні проблеми через карантин та про людей, які опинилися в біді і потребують допомоги. За словами Віталія Нестора, повідомлення будуть опрацьовувати і пропонувати рішення для міської влади.
"В умовах надзвичайної ситуації, пов'язаної з епідемією та карантином, ми маємо допомагати один одному. Саме тому ми запускаємо неурядову гарячу лінію на базі нашої громадської організації", - повідомив він.
Крім того, Нестор просить телефонувати людей, які готові стати волонтерами й допомагати іншим у разі загострення ситуації. Також у разі необхідності юристи організації готові надати безкоштовну юридичну консультацію.
Зазначимо, що раніше цілодобова "гаряча лінія" для інформування населення щодо отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірус COVID-19, запрацювала на Буковині.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено.
Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.Того ж дня ввечері у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус. На наступний день стало відомо про ще сім нових випадків зараження коронавірусом - один із них у Київській області, а інші у Чернівецькій. За день до того на Буковині померла жінка, яка чекала результатів аналізів на COVID-19. Уже після її смерті діагноз підтвердився, таким чином кількість померлих в Україні від коронавірусу зросла до 2 осіб.