Падіння стовпів на Шулявському мосту у Києві: назвали дві причини

Падіння стовпів на Шулявському мосту у Києві: назвали дві причини

Фото: www.facebook.com/Павел Авдокушин

Щодо ситуації із самим падінням стовпів, тут можна розглядати дві причини: системну помилку або цілеспрямовану диверсію.

Системна помилка або диверсія. Такі дві причини падіння опор освітлення на Шулявському шляхопроводі назвав директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Про це пише "Вечірній Київ".

"Повторення інциденту з Шулявським мостом очікувати не варто. Щодо ситуації із самим падінням стовпів, тут можна розглядати дві причини: системну помилку або цілеспрямовану диверсію", — розповів директор "Інституту міста".

За його словами, це виявилося системною помилкою, адже ці стовпи треба було обварювати по колу, а робочі їх обварили частково — по чотири-п’ять точок і все, тобто це можна назвати халтурою.

"Я впевнений, що під час будівництва цього мосту можуть бути якісь дрібниці, халтура. Швидше за все, в цьому інциденті винен якийсь халтурник-зварювальник, який, образно кажучи, вирішив у п’ятницю скоріше закрити зміну. Повторення такого очікувати не варто!", — підсумував Сергієнко.

Днями експерти КП "Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" мають визначити причини падіння стовпів.

Нагадаємо, що 15 грудня близько 14:00-15:00 сталося падіння трьох опор освітлення в районі транспортної розв’язки на Шулявському шляхопроводі. Один зі стовпів упав на машину. Опори розташовані на смузі руху в напрямку вул. В. Гетьмана та вул. О. Довженка.

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до поліції через падіння стовпів на Шулявському мосту. Кличко наголосив, що однозначно головна відповідальність — на генеральному підряднику, який відповідає за якість робіт. 

Мер Києва підкреслив, що на новий міст підрядник дав гарантію 50 років. І тепер генпідрядник здійснить усі роботи власним коштом.

Зазначимо, 27 лютого 2017 року шляхопровід обвалився. Уламки впали на припарковані під мостом автомобілі. Віталій Кличко тоді сказав, що "міст втомився". Початок реконструкції запланували на листопад 2018 року, але строки перенесли на січень 2019 року. Не розпочавши роботи взимку, у мерії пообіцяли, що старт відбудеться усередині березня. 

Після кількох перенесень строків реконструкцію розпочали і міст відкрили 28 грудня 2019 року. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація