Озера Голосіївського парку під загрозою зникнення, - Пушкаренко Актуально

Дата публікації
Перегляди
1989
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Озера Голосіївського парку під загрозою зникнення, - Пушкаренко

Фото: УНІАН

Мешканці Голосіївського району вийшли на акцію під Київраду з вимогою припинити руйнування Національного природного парку “Голосіївський”.

Перед тим у Верховній Раді спільно з народним депутатом Наталією Веселовою голова “Центру захисту прав громади Голосієва” Арсеній Пушкаренко провів брифінг щодо критичної ситуації у єдиному в межах Києва національному парку і, одночасно, найбільшому міському в Європі.

“У 2007 році Голосіївський парк отримав статус національного, тим самим – страховку і гарантію, що його територія без рішення Верховної Ради не буде відчужуватися. Але, попри це, окремі клаптики парку – комунальні об’єкти – доводяться до банкрутства, приватизовуються і під виглядом “реконструкції” будуються готелі, ресторани. І сьогодні таких об’єктів – підкреслюю, на території Національного парку – вже більше десяти”, – розповів Арсеній Пушкаренко.

Ще одним питанням, через яке громада виходить на акції протести, є стан Оріхуватських ставків. “Парк дуже великий, він переходить в ліс, але прогулянкова зона, біля якої перебуває 90 відсотків відвідувачів – це каскад із шести Оріхуватських ставків. І на сьогодні одне із них вже засохло, і скоро так само – наступний ставок. У 2008 році КМДА виділила кошти на очистку цих озер і встановлення очисних споруд. В еквіваленті на сьогоднішній день була виділена сума у 500 тисяч доларів, їх було достатньо на заплановані дії. Роботи мали бути завершені у 2009 році, але нічого не було зроблено. Озера в жахливому стані, влітку від них неприємний запах, а навколо них гуляють діти, пенсіонери. Ми розуміємо, що ще 5 років – і озера взагалі зникнуть. Тому ми зробили місцеву ініціативу, зібрали за короткий термін більше двох тисяч підписів і передали в Київську міську раду з вимогою, щоб на наступний рік у бюджет були закладені кошти на очищення і встановлення очисних споруд для озер єдиного національного в Києві парку. КМДА затягує цей процес, намагається похоронити нашу місцеву ініціативу, але ми цього не дамо зробити”, - сказав лідер ініціативної групи Арсеній Пушкаренко.

На акцію “Голосіївському парку бути!” під Київраду вийшло близько 250-ти активних мешканців району. Люди на мітинг принесли трилітрову банку з водою з засміченого Оріхуватського озера. Цю воду, разом із резолюцією, передали в КМДА. Арсеній Пушкаренко заявив, що боротьбу за збереження і наведення ладу у Голосіївському парку вони розпочали. “Наша мета – щоб парк був європейського рівня і нам всім хотілося там гуляти, він залишався символом і легенями столиці”, - зауважив Пушкаренко.

Дата публікації
Перегляди
1989
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація