"Оздоблення вражає": який вигляд має Андріївська церква, яку відкрили після реставрації у Києві

Вже у неділю, 13 грудня, у храмі пройде перша церковна служба.

У суботу, 12 грудня, у Києві відбулося відкриття після реставрації Андріївської церкви, що розташована на Андріївському узвозі.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.

"Нарешті реставрація Андріївської церкви завершена. І це подія для України. 11 років реставраційно-ремонтних робіт, 5 з яких собор був закритим. Вдячний команді, завдяки таланту яких місце сили знову відкрите для відвідувачів", - написав він.

За словами міністра, вже у неділю, 13 грудня, у храмі пройде перша церковна служба, а від 15 грудня завітати до нього зможе кожен охочий.

"Андріївська церква – визначний представник бароко та живопису XVIII століття світового значення. Це наш відновлений архітектурний діамант, що точно вразить серце туриста з будь-якого куточка світу. Обов’язково виділіть час та відвідайте. Впевнений, ви будете вражені оздобленням храму. Особливо приголомшує іконостас, який повернуто до первісного задуму видатного архітектора Растреллі", - зазначив Ткаченко.

Відкриття церкви супроводжувалось звучанням барокової музики – симфоніями Вівальді, Баха та українських музичний геніїв – композиторів Максима Березовського та Дмитра Бортнянського. Концерт буде у записі.

Нагадаємо, що на сенсаційну знахідку наштовхнулися реставратори Андріївської церкви, коли розбирали престол у вівтарі.

Десятилітня реставрація закінчилася – у Києві відкриють оновлену Андріївську церкву

Десятилітня реставрація закінчилася – у Києві відкриють оновлену Андріївську церкву

Повʼязані теми:

Наступна публікація