Оргкомітет відсіяв більшість проектів музею Революції Гідності та меморіалу Героїв Небесної Сотні

Оргкомітет відсіяв більшість проектів музею Революції Гідності та меморіалу Героїв Небесної Сотні

Авторів решти ескізів запросили до Києва.

Учасники з шести країн змагатимуться за право увічнити Героїв Небесної Сотні та події Революції Гідності в меморіальному комплексі в Києві. Журі вже ознайомилися з поданими проектами та відсіяли майже половину варіантів його облаштування, а також більше половини ескізів музею, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На думку експертів, бачення одних претендентів були не надто зворушливими, а іншим забракло професійних якостей. Мистецький проект, на думку організаторів конкурсу, має стати одним із найскладніших та найемоційніших не лише в Україні, а й усій Європі. Тепер за авторство меморіалу змагатимуться 13 учасників, а свій варіант музею презентуватимуть 15 претендентів – українців та іноземців зі світовим іменем. Їхні імена не розголошуватимуть до фінального етапу, а вже найближчим часом учасники отримають технічне завдання з усіма вимогами до нього.

Міністерство культури оголосило, де буде розташований музей Революції Гідності

Міністерство культури оголосило, де буде розташований музей Революції Гідності

"У грудні всі претенденти приїдуть до Києва і самі прийдуть на Алею Героїв Небесної Сотні, щоби зустрітися з родинами загиблих, учасниками тих подій, представниками Мінкульту. Це все необхідно, щоби вони особисто прониклися проектом", - пояснив організатор конкурсу Бенджамін Хоссбах. "Будемо показувати місця подій, обговорювати все наживо. Показувати, де були барикади, дерева, в яких залишилися кулі. Вони можуть переосмилитися митцями у якусь візію архітектурну", - додав міністр культури Євген Нищук.

Фінальний проект меморіалу мають презентувати 20 лютого наступного року, а музею – аж у червні. Наразі ж у Мінкульті показали місце, де буде розташований цей музей – це територія копані біля алеї, сама алея, місце біля каплички та пам'ятного хреста. У міністерстві заявили, що під будівництво поки що передали тільки територію котловану, на інших ділянках триває процедура відведення землі. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація