Оргкомітет відсіяв більшість проектів музею Революції Гідності та меморіалу Героїв Небесної Сотні

Дата публікації
Перегляди
854
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Оргкомітет відсіяв більшість проектів музею Революції Гідності та меморіалу Героїв Небесної Сотні

Авторів решти ескізів запросили до Києва.

Учасники з шести країн змагатимуться за право увічнити Героїв Небесної Сотні та події Революції Гідності в меморіальному комплексі в Києві. Журі вже ознайомилися з поданими проектами та відсіяли майже половину варіантів його облаштування, а також більше половини ескізів музею, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На думку експертів, бачення одних претендентів були не надто зворушливими, а іншим забракло професійних якостей. Мистецький проект, на думку організаторів конкурсу, має стати одним із найскладніших та найемоційніших не лише в Україні, а й усій Європі. Тепер за авторство меморіалу змагатимуться 13 учасників, а свій варіант музею презентуватимуть 15 претендентів – українців та іноземців зі світовим іменем. Їхні імена не розголошуватимуть до фінального етапу, а вже найближчим часом учасники отримають технічне завдання з усіма вимогами до нього.

Міністерство культури оголосило, де буде розташований музей Революції Гідності

Міністерство культури оголосило, де буде розташований музей Революції Гідності

"У грудні всі претенденти приїдуть до Києва і самі прийдуть на Алею Героїв Небесної Сотні, щоби зустрітися з родинами загиблих, учасниками тих подій, представниками Мінкульту. Це все необхідно, щоби вони особисто прониклися проектом", - пояснив організатор конкурсу Бенджамін Хоссбах. "Будемо показувати місця подій, обговорювати все наживо. Показувати, де були барикади, дерева, в яких залишилися кулі. Вони можуть переосмилитися митцями у якусь візію архітектурну", - додав міністр культури Євген Нищук.

Фінальний проект меморіалу мають презентувати 20 лютого наступного року, а музею – аж у червні. Наразі ж у Мінкульті показали місце, де буде розташований цей музей – це територія копані біля алеї, сама алея, місце біля каплички та пам'ятного хреста. У міністерстві заявили, що під будівництво поки що передали тільки територію котловану, на інших ділянках триває процедура відведення землі. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
854
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація