Оприлюднено топ-5 небезпечних місць у Києві, де важко дихати

Оприлюднено топ-5 небезпечних місць у Києві, де важко дихати

Фото: із соцмереж

Основне джерело забруднення – вихлопні гази автотранспорту, кількість якого у столиці з кожним роком лише збільшується.

У Києві майже щодня фіксують високий рівень забрудненості повітря небезпечними для здоров’я речовинами, зокрема, формальдегідом та діоксидом азоту.

Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий склав топ-5 локацій, на яких завжди високі показники формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу та інших небезпечних речовин, що забруднюють столичне повітря.

Про це Яловий написав у Facebook.

Основне джерело цих хімічних сполук – вихлопні гази автотранспорту, кількість якого в Києві з кожним роком лише збільшується. Накопиченню забруднюальних речовин у повітрі також сприяють промислові підприємства та аномальна тепла погода.

"Я складав цей рейтинг не тільки на основі власного водійського досвіду, а й за даними науковців та думкою колег, що за кермом проводять більшу частину часу", – пояснив депутат.

Тож топ-5 небезпечних місць у Києві, де важко дихати:

  • Проспект Перемоги. Тут найбільший потік авто та громадського транспорту в усьому Києві. Водії скаржаться, що найбільше смердить на Шулявці та на Берестейській, особливо в п'ятницю ввечері.
  • Хрещатик в районі Бессарабської площі. На цій невеликій площі завжди затори, вдень стояти неможливо. Запахи не найкращі. Тож краще об’їжджати це місце у години пік.
  • Вулиця Каунаська в Дніпровському районі (масив Соцмісто). З неї автівки рушають на інші вулиці Лівобережжя, тому в окремі дні тут навіть спостерігається димка з небезпечних речовин.
  • Вулиця Олександра Довженка в Шевченківському районі. Ця магістраль з’єднує Шулявку і Дорогожичі. Величезний потік транспорту провокує тут сильний сморід і вдень, і ввечері.
  • Вулиця Семена Скляренка в Оболонському районі. Вона вже багато років входить в усі топи по рівню забруднення повітря. Сюди стікається потік громадського транспорту. На початку і в кінці вулиці розташовані залізничні станції. Через Скляренка пролягає дорога на Оболонь та Виноградар, тому високий рівень забруднення для цієї місцини – норма.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса  Срезневського, у вересні 2020 року найбільш забрудненими також були: Деміївська площа, територія біля станції метро "Шулявська", бульвар Лесі Українки, район метро "Святошин". А найчистішими локаціями Києва у вересні поточного року виявилися Гідропарк та проспект Науки в Голосіївському районі.

"Науковці кажуть, що критичну ситуацію із забрудненням рятують наші численні парки. Загалом через пандемію COVID-19 рівень викидів у атмосферу знизився", - зазначив Костянтин Яловий.

Нагадаємо, 12 жовтня Київ опинився на сьомому місці у світовому антирейтингу забруднення повітря.

Повʼязані теми:

Наступна публікація