Оприлюднено топ-5 екологічно небезпечних місць в Києві, які краще ніколи не відвідувати

Оприлюднено топ-5 екологічно небезпечних місць в Києві, які краще ніколи не відвідувати

Фото: denied.org.ua

Такі місця небезпечні як для екології, так і для людського життя.

Останніми роками в Києві стали модними екскурсії в потаємні, часом небезпечні місця. Туристи заходять в підземні тунелі, відвідують закриті об'єкти. Часто це відбувається нелегально, бо багатьом цікаво пізнати іншу сторону столиці.

Депутат Київради, голова Комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий оприлюднив топ-5 екологічно небезпечних місць у Києві, які краще ніколи не відвідувати  – вони небезпечні як для екології, так і для людського життя.

Отже, "небезпечна п'ятірка":

Завод "Радикал" – поруч зі станцією метро "Лісова" розташоване закинуте підприємство, яке виробляло хімічну продукцію на весь СРСР. В 1990-ті роки, через байдужість керівництва підприємства стався розлив ртуті – одного з найбільш небезпечних металів. Вже десятки років лівобережні райони столиці під загрозою. У чому небезпека? Отруєння ртуттю провокує численні хвороби – атеросклероз, гіпертонію, а в окремих випадках – смерть. Єдиний вихід – демеркуризація. Приблизна вартіть робіт – 1,3 мільярда гривень, у міського бюджету таких коштів немає. 

Спецкомбінат "Радон". З 1980-х років сюди звозили радіоактівні відходи з сусідніх областей України. Зараз вони зберігаються на глибині 10 метрів в спеціальних контейнерах. 1995 року одне зі сховищ залила вода, стався витік небезпечної радіоактивної речовини тритію. А неподалік розташована живописна місцевість "Феофанія". Сховище в аварійному стані. Ядерний могильник варто перенести в Чорнобиль. 

Бортницька станція аерації – давня і одна з найнеприємніших проблем столиці. Вона була розрахована на прийом 3 мільйонів кубометрів фекалій, а вміщує вже 8,5 мільйона. Можливі наслідки – прорив дамби і розлив відходів нашої життєдіяльності в Дніпро. Щоб врятувати киян, Японія надала в кредит 980 мільйонів доларів на реконструкцію станції, яка наразі триває. 

ТЕЦ 5 - викидає в повітря сотні тонн продуктів горіння мазуту. На теплоелектроцентралі немає організованої утилізації попелу і шлакової суміші, які отруюють повітря, внаслідок чого у ньому висока концентрація токсичних речовин. Додайте сюди діяльність інших підприємств і маємо хвороби дихальних шляхів та легень. Усім київським ТЕЦ потрібна тотальна модернізація.

Полігон ТПВ №5 – розташований неподалік столиці, в селі Підгірці, але несе загрозу для Києва і області. Його небезпека полягає у тому, що утилізовані тут відходи не тільки смердять, а й отруюють ґрунт і підземні води. Вирішення проблеми також буде прописане в Екологічній стратегії Києва. Це повне закриття полігону та будівництво сучасних сміттєпереробних заводів.

Нагадаємо, в озера Голосіївського парку зливають гарячу воду, в якій вариться риба. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація