Опіки від газу, переломи і забої: як для протестувальників і правоохоронців закінчилися сутички під Радою

Опіки від газу, переломи і забої: як для протестувальників і правоохоронців закінчилися сутички під Радою

Поліція відкрила кримінальне провадження через сутички.

Під Радою у вівторок, 17 грудня, люди протестували проти відкриття ринку землі та проти штрафів для власників авто з європейською реєстрацією. Між представниками "Нацкорпусу" та поліцією відбулися сутички, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Протестувальники хотіли напнути намет просто на проїжджій частині вулиці Грушевського, коли копи не дали їм цього зробити, то кинулись на них з палицями та почали розпилювати сльозогінний газ. У потерпілих легкі травми, садна, переломи пальців, забій носа, опіки від газу.

Бійка тривала кілька хвилин. Сотні людей у чорному розійшлися, а медики почали рятувати чоловіка. Він лежав на тротуарі без свідомості. За кілька метрів звідти у кареті швидкої до тями привели ще одного постраждалого."Він відчув удар по голові, втратив свідомість, потім встав і зрозумів, що у нього розбита голова. Зараз йому треба зашивати голову", - каже очевидиця.

Обидва постраждали під час зачистки вулиці Грушевського. У хід пішли палиці, каміння, сльозогінний газ. Правоохоронці заявили про двох своїх постраждалих. Розбили вікно готелю "Київ".

17 постраждалих копів і 26 затриманих: під ВР завершилися акції протесту

17 постраждалих копів і 26 затриманих: під ВР завершилися акції протесту

На Грушевського вийшли політики, а тому відкрита фаза протистояння затихла на півтори години. Активісти продовжили встановлювати намети попри вимоги правоохоронців.

Згодом нацдружинники почали довбати асфальт, аби закріпити вже третій військовий намет. Коли спроби поліції діалогу домовитися прибрати намети провалилися, правоохоронці спробували їх демонтувати. У правоохоронців полетіли каміння та пляшки. Частина згортає намети, решта затримує хлопців у камуфляжі. Декому на вигляд нема 18 років. Їх інструктують старші товариші, як спілкуватися з поліцією.

З іншого боку кордон правоохоронців намагаються прорвати бійці "Нацкорпусу". Теж на вигляд підлітки, вони гучно лаються, плюють у поліцейських, кидають у них металевий люк. Молоді бійці розбирають бруківку на площі Конституції і жбурляють у правоохоронців. Ще одна бійка почалася під стінами Ради.

Правоохоронці затримали 26 осіб, яких доправили до райвідділка. Більшість їх відпустил. У сутичках постраждало щонайменше 17 поліцейських

Поліція порушила кримінальну справу про опір представникам правоохооронних органів. Учасники бійок під радою розійшлися, але свої акції обіцяли продовжити завтра.

Кореспондентка ТСН Ольга Нескородяна.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація