Опера під кулеметні черги: у Києві на честь Василя Сліпака презентували фільм-спогад 

Опера під кулеметні черги: у Києві на честь Василя Сліпака презентували фільм-спогад 

Фото: ТСН

"Арія, перервана кулею" – так називається документальний фільм-спогад.

У Києві на честь загиблого львів’янина та оперного співака Василя Сліпака презентували фільм-спогад про героя України. 

Про це йшлося в сюжеті ТСН.19:30. 

Він загинув від ворожої кулі снайпера під Дебальцевим влітку 2016 року. Стрічка під назвою «Арія, перервана кулею» - це спогади його побратимів мужність і незламність патріота країни. 

З оперною арією він заряджав зброю, з піснями рушав у розвідку поблизу Донецького аеропорту та співав для дітей, які втратили на війні батька. Після двох десятків років життя у Франції та всесвітнього визнання під час  роботи у паризькій опері з початком російської агресії на Сході Василь спершу гуртує Майдан у Франції, а згодом їде на фронт захищати Україну. Спогади тих, хто особисто знав співака, ледве вміщуються у 20-хвилинну стрічку.  Громадська спілка Музичного батальйону презентує фільм у центрі реабілітації учасників АТО та ООС спільно зі скульпторами, які працювали над макетом майбутнього скверу імені Сліпака. Скульптори працюватимуть над проєктом безкоштовно. 

Рідний  брат Василя згадує улюблені місця Києва. Старший на 6 років Орест і досі не може звикнути до прогулянок на самоті. Остаточний макет скверу на честь брата він бачив напередодні його Дня народження. Так випало, що сквер на честь оперного співака і патріота Василя Сліпака облаштують навпроти пам’ятника актора, поета і співака Олександра Вертинського, доля якого так захоплювала загиблого Василя.

На пам'ятник піде чотири місяці. Скульптуру виллють у бронзі, решту композиції тесатимуть із каменю. Так автори бачать Василя - творчим і войовничим.

Читайте також: 

Журналіст: Андрій Сокуренко

У Києві презентували фільм на честь Василя Сліпака, який загинув під Дебальцевим влітку 2016 року

У Києві презентували фільм на честь Василя Сліпака, який загинув під Дебальцевим влітку 2016 року

Повʼязані теми:

Наступна публікація