Одна з головних візитівок Києва: у Андріївській церкві відбулося перше після реставрації урочисте богослужіння

Дата публікації
Перегляди
1636
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Храм зустрічає світлом: тамбур, збудований у радянські часи просто перед входом, демонтували, і відкрили відвідувачам нові перлини храму.

У неділю, 13 грудня, на Святого Андрія, у Києві у Андріївській церкві, яку відкрили після 11 років реставрації, вперше за багато місяців лунала молитва. Відбулося урочисте богослужіння. Ще й одразу двома мовами: українською та грецькою, що є черговим кроком Києва у відновленні свого місця у Вселенському православ'ї.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Андріївська церква - одна з головних візитівок Києва, яку Україна ледь не втратила. В 2009-му її фактично врятували від сповзання у Дніпро. Тоді пагорб укріпили. І у 2016-му, майже п'ять років тому, храм закрили і почали найтривалішу за всю історію храму реставрацію. Майстри казали: "Ми повертаємо Києву Растреллі", бо за роки незграбних ремонтів від храму, який задумував великий італієць, мало що лишилося.

13 грудня о восьмій ранку до одного з найвеличніших храмів столиці підтягувалися священики.

Храм зустрічає світлом: тамбур, збудований у радянські часи просто перед входом, демонтували, і відкрили відвідувачам нові перлини Андріївської.

Височезний іконостас – заввишки з п’ятиповерхову будівлю. Єдиний в світі, повністю збережений авторства Растреллі. Майстри радянських часів чи то свідомо, чи випадково переплутали місцями ікони. Зараз вони нарешті розташовані у правильному порядку, так, що євангельські сюжети можна прочитати.  Медичними скальпелями з візерунків Андріївської зняли тринадцять шарів фарби, дісталися до першого, оригінального кольору і поновили його. Растреллі повернувся. А разом з ним у Андріївську повернулась молитва.

Ще у 2018-му, за два місяці до об'єднавчого Собору та створення Православної церкви України старовинна Андріївська була передана у користування Вселенському патріархату.

Відновлення візитівки Києва: у Андріївській церкві вперше за багато місяців лунала молитва

Відновлення візитівки Києва: у Андріївській церкві вперше за багато місяців лунала молитва

Під час служби після освячення престолу та літургії Митрополит Гальський Емануїл зачитав послання від Вселенського Патріарха Варфоломія. Відтепер місія Константинополю в Україні запрацює повноцінно - богослужіння тут проводитимуться регулярно по неділях та святах.

У інші ж дні Андріївська церква працюватиме, як музей. Побачити справжнього Растреллі на власні очі можна буде вже від наступного тижня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1636
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація