Один із кращих архітекторів світу розповів про обличчя сучасного Києва

Один із кращих архітекторів світу розповів про обличчя сучасного Києва

Фото: skyandmethod.com

На думку Ромеро, українська столиця має отримати будівлі-символи ХХІ століття.

Один із найвідоміших сучасних архітекторів світу Фернандо Ромеро завітав до Києва. Він читатиме лекції для українських колег, і вже зустрівся з журналістами та розповів перші враження від української столиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Він оселився в сталево-скляному готелі в історичному центрі Києва, однак архітектура новобудови мексиканця не привабила. "Це звичайна будівля, такі є у кожному місті світу, і це не додає вартості вашій країні. Комерційний проект, який лише заробляє гроші", - пояснив він. Натомість інше враження в майстра від церков і монастирів. "Найбільше мене вразили релігійні будови", - зізнався Ромеро.

Відомий архітектор Фернандо Ромеро оцінив історичні та сучасні будівлі Києва

Відомий архітектор Фернандо Ромеро оцінив історичні та сучасні будівлі Києва

Три хмарочоси, які домінують над Лаврою, і загальна панорама центру Києва, де скляні велетні упереміш із низькими історичними будинками – Ромеро дратують, але не дивують. "Це цілком нормально для міста. У вас є минуле – усі ці історичні будівлі, і сучасність – зазвичай це більш міжнародний стиль, комерційна нерухомість. І повірте, у вас тут іще низька заселеність. Лише у Мехіко-сіті живе 22 мільйони людей – у вас у всій країні 44 мільйони. При цьому я думаю, що стиль розвитку схожий. Мехіко збільшилось вчетверо за останні десятиріччя", - каже архітектор.

Українським зодчим він радить жити не минулим, а майбутнім. "Зрозумійте, важливо, що я побачу, коли наберу "Україна" в гуглі. Зараз це буде Україна минулого – історичні будівлі. А потрібно побудувати майбутнє. Приміром, коли ви їдете в Австралію, ще до того, як ви прилетіли, ви бачите будівлю, Сіднейську оперу – і це картинка ХХІ сторіччя. Ви прибуваєте у сучасне місто – ось що є справжнім викликом для українських архітекторів", - пояснив Ромеро.

Музей Соумайя у Мехіко – небачена до цього форма, яку Ромеро звів за два роки за гроші зятя, на той час найбагатшої людини у світі. Сім поверхів, обтягнуті сталевою кольчугою і буквально нафаршировані сучасними системами вентиляції і освітлення – сьогодні архітектура неможлива без новітніх технологій. Ще один проект Ромеро – унікальний аеропорт, який Мехіко-сіті отримає за п'ять років. Він матиме скляний дах, під яким будуть живі рослини, плавні лінії та відсутність кутів в обрисах, максимум повітря і мінімум коштів на утримання. "Аеропорт збирає дощову воду – аби потім використовувати її для внутрішніх потреб. Він має таку будову, що на вентиляцію та освітлення потрібно набагато менше енергії, акумулює енергію сонця. Це приклад того, як архітектор може використовувати надсучасні технології – аби створити щось унікальне", - пояснює автор задуму.

Зараз мексиканець працює над проривом у наземному транспорті: Ромеро – один із трьох десятків світових архітекторів, яких обрав Ілон Маск для будівництва так званого світового метро. Усередині капсули потяги на повітряній подушці здатні розвивати швидкість 1200 кілометрів за годину. На умовній мапі є і шість українських станцій – приміром, із Києва до Одеси їхати гіперлупом доведеться всього 23 хвилини. Щоправда, українську гілку Маск поки що не схвалив, але мексиканець переконаний – це станеться дуже скоро. "Мине десять років – і я вам скажу: повечеряємо в Парижі. І це буде звичною практикою. Ну, може, для України це буде через п'ятнадцять", - уточнив він.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація