Найбільше таких повідомлень надходе з Росії або окупованих українських територій.
Від 2014 року поліція отримала понад 200 анонімних повідомлень про замінування у столичному метрополітені, із них 20 надійшло упродовж цього року.
Про це розповіли правоохоронці, передає українська служба BBC.
За інформацією поліції, більшість подібних дзвінків та листів надходить з Росії, з окупованого Донбасу і анексованого Криму. Ті, хто "мінують" метро - здебільшого хулігани чи ті, хто має психічні розлади. Інформацію про вибухівку також залишають люди в стані алкогольного сп'яніння, через образу або з метою помсти, а також студенти або учні, щоб зірвати іспит.
Правоохоронці зауважують, що повинні реагувати на всі подібні повідомлення без винятку. Яким чином можна фільтрувати цю інформацію, щоб не реагувати на абсолютно всі мінування, правоохоронці поки не знають. Речниця столичної поліції Оксана Блищик розповіла, що іноді з одним і тим же текстом-загрозою надходять десятки листів з різних адрес.
"Ми не можемо ігнорувати повідомлення про мінування. Неважливо, з якої території цей дзвінок надходить: це безпека і життя людей, і ми повинні перевіряти", - пояснила Блищик.
У поліції нагадали, що за псевдомінування в Україні передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, стаття 259 ККУ передбачає позбавлення волі на строк від двох до шести років. При повторному злочині - від чотирьох до восьми років.
Нагадаємо, сьогодні, 7 листопада, у Києві надійшла інформація про "замінування" метрополітену. Втім, правоохоронці вибухівки не знайшли. "Заміновано" було станцію "Червоний хутір", "Академмістечко","Золоті ворота". Крім того, вибухівку шукали й у харківській підземці. Інформація там також виявилася неправдивою.