Обміняли купюри: у Києві дві "працівниці соцзахисту" обібрали 83-річну бабусю на 92 тисячі гривень

Обміняли купюри: у Києві дві "працівниці соцзахисту" обібрали 83-річну бабусю на 92 тисячі гривень

Обміняли купюри: у Києві дві "працівниці соцзахисту" обібрали 83-річну бабусю на 92 тисячі гривень

Фото: Київ Оперативний

Старенька ще й пригостила шахрайок яблуками, щоб хоч якось віддячити за турботу.

У Києві дві шахрайки назвалися працівницями соцзахисту і забрали у 83-річної киянки усі її заощадження – 92 тисячі гривень.

А старенька, щоб віддячити за турботу, ще й пригостила зловмисниць яблуками.

Про це повідомляє "Київ Оперативний".

Шахрайки придумали хитру схему: зателефонували бабці від імені нібито начальниці Управління праці та соціального захисту населення, де старенька перебуває на обліку, і повідомили новину про те, що в Україні нібито змінюють пенсійні посвідчення - з книжечок на пластикові - та розповіли, що уряд наводить порядок і вирішив терміново поміняти все грошові купюри на нові. Шахрайки розпитали, яка саме сума є у пенсіонерки, в якій валюті і в яких саме купюрах. Начебто, це потрібно для того, щоб підготувати нові купюри для заміни на ті ж самі купюри та валюту. І оскільки жінка похилого віку, вони із задоволенням надішлють зараз двох своїх співробітників для обміну, щоб не довелося стояти у чергах в банках.

"Не пройшло і 10 хвилин, як у двері вже дзвонили "співробітники Управління праці та соціального захисту населення". Дві жіночки середнього зросту, на вигляд приблизно 40-45 років. Одна чорнява з карими очима (схожа на ромську національність), інша - блондинка з сірими очима (українка). В руках вони тримали папери та чорну велику шкіряну жіночу сумку в якій лежали "гроші для обміну". Оформили акт прийому-передачі грошей, написала пенсіонерка заяву в якій перерахувала в якій кількості, номіналом та валюті вона обмінює гроші… Пенсіонерка пригостила жінок яблуками. З її слів, "щоб хоч якось подякувати чим було за те, що люди мені допомогли!" Потім ці дві шахрайки забрали написані заяви, "обміняли" всі гроші, які були у пенсіонерки в квартирі згідно "акту". А це були і долари, і євро, і гривні, загалом на 92 000 гривень! Як потім виявилось - звичайні кольорові ксерокопії з надписом "Сувенір". Але вони так задурили голову пенсіонерці, що вона навіть цього не помітила...", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що гроші пенсіонерка збирала все своє життя. А  шахрайки забрали в літньої людини всі збереження за годину.

Коли пенсіонерка отямилася, одразу зателефонувала близьким знайомим, вони приїхали, викликали поліцію, бабуся написала заяву.

У відділі комунікації поліції Києва ТСН.ua не змогли прокоментувати цей випадок, посилаючись на обмаль інформації.

" Наша знайома має вищу технічну освіту, інтелігента, порядна та вірить в людяність. Ось так, в такому віці людина втратила не тільки свої збереження, а і віру в людей... В пенсіонерки стався серцевий напад. Здоров`я у 83 роки - самі розумієте в якому стані... У лютому 2020 року у неї виявили пухлини в легенях, доброякісні... в жовтні мали б проходити з нею знову обстеження з цього приводу... як далі буде, тепер невідомо...", - кажуть знайомі старенької.

І наголошують: "Люди похилого віку дуже довірливі, вони багато забувають. Тому головне - сусіди, родичі, знайомі повинні постійно розмовляти з ними на подібні теми, дзвонити, цікавитися. Пояснювати, що є такі випадки".

Нагадаємо, у Києві дві шахрайки під виглядом соцпрацівниць виманили у бабусі 1 300 доларів США та 16 000 гривень. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація