Новообраними "слугами народу" підписано декларацію про зміни: обіцяють закон про Київ, якісні дороги і безперебійну гарячу воду

Новообраними "слугами народу" підписано декларацію про зміни: обіцяють закон про Київ, якісні дороги і безперебійну гарячу воду

Фото: УНІАН

Народні депутати Верховної Ради дев'ятого скликання обіцяють передати повноваження для ухвалення "суттєвих" рішень радам.

Переможці на мажоритарних округах Києва та області від пропрезидентської партії "Слуга народу", а також відомі мешканці столиці підписали декларацію, яка стане основою змін у місті.

Підписанти обіцяють реалізувати низку рішень, зокрема, на законодавчому рівні, що дозволить забезпечити мешканців столиці України якісним життям.

Зокрема, йдеться про ухвалення парламентом нової редакції "Закону про столицю України – місто Київ", в якій основним принципом передбачать всі необхідні  інструменти для реального впливу на розвиток міста з урахуванням інтересів людей; створення прозорих принципів ухвалення рішень, де немає місця корупції; скорочення кількості депутатів Київради та утворення ефективних районних рад на основі нового виборчого законодавства.

Підписанти також зобов’язуються надати районам Києва повноваження для схвалення "суттєвих рішень, які впливають на життя людей, за рахунок районних бюджетів"; врегулювати ситуацію зі скандальними забудовами та надати людям право контролювати будівництва через районні ради.

"Мешканці отримають доступ до якісних медичних послуг. Будуть вирішені проблеми з нестачею шкіл та дитячих садків. Кияни заслуговують на якісну питну воду у кожній домівці. Гаряче водопостачання буде безперебійним, а будинки, які роками не мали гарячої води, отримають її знову. На всій території міста буде створена мережа зелених громадських просторів з інфраструктурою для мешканців будь-якого віку. Соціальна політика Києва буде спрямована на підтримку слабозахищених мешканців столиці. Люди почуватимуть себе в безпеці", - йдеться у декларації.

Підписанти: Максим Перебийніс, Сергій Швець, Богдан Яременко, Леся Забуранна, Дмитро Гурін, Ганна Бондар, Роман Грищук, Людмила Буймістер, Олександр Ткаченко, Артем Ковальов, Вадим Струневич, Михайло Радуцький, Гео Лерос, Віталій Безгін, Ольга Василевська, Олександр Дубинський, Іван Юнаков, Давид Арахамія.

Нагадаємо, під час пресконференції 30 липня керівник ОП Андрій Богдан заявив про те, що йому пропонували 20 млн доларів за те, щоб "не рухати" Кличка з посади голови КМДА

До цього Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Його заступник Руслан Рябошапка висловив сподівання, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення. "Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?", – пояснив заступник голови ОП.  

Сам Кличко у відповідь заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації суперечить європейській практиці місцевого самоврядування.

Повʼязані теми:

Наступна публікація