Новий випадок отруєння талієм у Києві: постраждав таксист

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий випадок отруєння талієм у Києві: постраждав таксист

Чоловік з усіх сил хапається за життя.

Загадкові отруєння талієм у столиці України тривають. Наразі підтвердився четвертий випадок отруєння цією важкою небезпечною сполукою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Його тіло перетворилося на суцільний оголений нерв – щосекунди чоловікові допікає біль, а волосся випадає жмутами. Киянина Вадима Кисельова отруїли талієм, і він би хотів знати, де, хто, коли і за що? Для таксиста все почалося, як звичайна застуда, лише руки та ноги німіли. "Фаланги почали голками бути. Я думав, само минеться", - зізнається він. Але виявилося, що схожа проблема не лише в нього – 21-річний студент Максим Білоконь теж підробляв таксуванням. "Адекватний, мав свої плани на майбутнє, мав свою машину", - каже про нього друг Андрій Король.

У Києві підтвердився четвертий випадок отруєння талієм

У Києві підтвердився четвертий випадок отруєння талієм

Студентові погано стало ще влітку – спочатку лікували інфекцію, потім неврологію, а коли з Німеччини прийшов висновок отруєння талієм, було пізно: хлопець лежав у комі і згодом помер. У покійного вміст талію в організмі перевищував норму у тисячу разів. У Вадима Кисельова – схожа ситуація, хоч чоловіки між собою не були знайомі. У сусідній палаті лежить батько покійного Максима та його друг – вони звичайні водії на держпідприємстві. Обидва до лікарні потрапили з тими ж симптомами після  сороковин по синові. "Ті версії, які є, я не хотів би озвучувати. Це все йде з одного джерела. Різні способи. Якщо до цього була версія вбити сім’ю, то зараз важко вгадати, що це робиться. Чи це спроба збити слідство з пантелику, і отруюють інших людей", - каже адвокат родини Анатолій Каленюк.

Сполуки талію дуже отруйні, вони подібні до ртуті та свинцю, але в сто разів токсичніші за них. Талій не має запаху та смаку. "Талій може призвести до смерті при потраплянні до грама речовини, і, як правило, це відбувається, коли з їжею чи напоєм хтось з кримінальною метою це здійснює. Надихатися талієм теж можна, але це неможливо зробити одномоментно. В промислових умовах отримати такі дози талію досить складно, тому що існують відповідні запобіжні заходи", - пояснив директор наукового центру превентивної токсикології Микола Проданчук.

Машину Максима Білоконя, на якій він таксував, досі поліція не оглянула, а його батько в ній під килимком виявив кульки, схожі на ртуть. "Призначено досудову медичну експертизу. І за результатами було отримано висновок, що причиною смерті стало гостре отруєння талієм", - констатував начальник слідчого відділення Деснянського району Дмитро Петровський. До Вадима Кисельова поліція прийшла, але так і не опитала. Постраждалі переживають, що така бездіяльність може призвести до нових жертв. Сам Вадим хапається за життя, а його рідні збирають гроші на лікування.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Наступна публікація