Новий сквер на Оболоні та підписаний закон для майданівців: у Києві відзначили День гідності та свободи

Новий сквер на Оболоні та підписаний закон для майданівців: у Києві відзначили День гідності та свободи

Фото: УНІАН

Четверта річниця початку Революції Гідності відзначається 21 листопада.

У Києві згадали початок Євромайдану та жертв Революції Гідності. На столичній Оболоні відкрили сквер пам’яті  герою Небесної Сотні Володимиру Мельнічуку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

39-річний чоловік загинув від кулі снайпера, яка влучила в шию. В цей час Володимир розмовляв з мамою телефоном. "Для мене сумний день – кожний день, тому що разом з синочком і мене не стало. Мені здається, що в якомусь іншому світі живу, в якомусь іншому вимірі", - зізнається Надія Єременко. Вона разом з іншими родичам жертв подій 2013-2014 років прийшла на вулицю Інститутську на місце масового розстрілу майданівців. Там було відправлено панахиду, люди заспівали Гімн України. Туди ж приходили і очільники країни – спершу президент Петро Порошенко з дружиною, а потім прем’єр Володимир Гройсман і спікер Андрій Парубій.

Молебень, спогади та звіт про розслідування: українці відзначають річницю Революції Гідності

Молебень, спогади та звіт про розслідування: українці відзначають річницю Революції Гідності

Офіційно за три місяці кривавого протистояння в центрі Києва чотири роки тому загинули 107 людей. Але реальна кількість може бути на більша – так вважають самі майданівці. "У мене два побратима, які померли від ран, які вони отримали на Майдані. Один через місяць помер, а другий через півроку, але вони в списки не занесені", - твердить учасник революції Андрій Острожний. На Інститутській є і фото сина Світлани Дяковської, хоча її Юрій загинув не тут, а на Донбасі. У травні 2014 року його схопили і закатували в Слов’янську. "Він вижив – я йому казала: тобі Бог уже два шанси дав, два попередження було, третього уже не буде. І він не повірив", - каже мама загиблого.

Надвечір Порошенко зустрівся з пораненими під час Революції Гідності та при них підписав закон, який урівнює у правах потерпілих на Майдані з учасниками бойових дій. Цю можливість президент назвав честю, присутні зустріли такий крок оплесками. Тим часом у Генпрокуратурі традиційно відзвітували про зроблене для розкриття злочинів 2013-2014 років. Слідчі скаржаться, що роблять усе можливе, але процес гальмує судова система – з 238 обвинувачених засудили тільки 48, а реальне покарання відбувають двоє "тітушок", причому тільки один із них сидить за ґратами.

Кореспондент ТСН Мар’яна Бухан 

Повʼязані теми:

Наступна публікація