Святкування новорічно-різдвяних свят у столиці триватиме до 20 січня.
У Києві триває святкування новорічно-різдвяних свят.
Через пандемію коронавірусу Новий рік та Різдво у столиці вперше планують зустрічати без фудкортів, великих концентрів та масових гулянь.
Святкові заходи із дотриманням карантинних вимог триватимуть до 20 січня.
Головна ялинка України на Софійській площі
Новорічна головна ялинка України на Софійській площі на свята попри карантин буде відкритою для містян та гостей міста. Адже ризик інфікуватися коронавірусом на свіжому повітрі, кажуть лікарі, вкрай низький. За дотриманням карантинних обмежень на святкових локаціях мають стежити організатори, на яких у разі порушень чекають покарання.
"Закриття ялинки не є під загрозою, на відкритих локаціях ймовірність передавання інфекції дуже низька. Тому сьогодні розглядається, насамперед, питання масового скупчення людей... На ярмарках є організатори, які відповідають за дотримання визначеного режиму, вони мають забезпечити розмітку і контролювати певну дистанцію. Якщо це не буде дотримуватися, до даних суб'єктів господарювання будуть застосовуватися заходи... А що стосується відкритого простору, прогулянки в парку, біля ялинки у місцях, де буде святкування, ніяких призупинень не буде. Тільки біля місць для розваг", - заявив очільник Держспоживслужби Києва Олег Рубан.
Для киян приготували дві ковзанки та новорічний маршрут
На час свят організатори розробили спеціальний святковий маршрут, який не створюватиме значних скупчень людей та не вимагатиме перекриття проїзжої частини вулиць.
Довжина новорічного маршруту в обидва боки - майже вісім кілометрів, а складається він із семи локацій:
- Софійська Площа;
- Арка Дружби Народів;
- Велосипедно-пішохідний міст;
- Володимирська гірка;
- Алея художників;
- Андріївський узвіз;
- Контрактова площа.
Для святкування обрали три локації:
- Головна ялинка України на Софійській площі.
- Біля Арки Дружби Народів встановлена ще одна ялинка, ковзанка та 200 метрів гірлянди "Зоряне небо".
- Спустившись до Подолу, можна потрапити у Петриківську казку, адже ялинку на Контрактовій площі прикрасили тарілками з традиційним розписом, яблуками та горіхами.
На локаціях можна придбати сувеніри, гарячі напої та снеки.
Ще одна ковзанка розташована на Подолі.
Новий рік просто неба на ВДНГ
31 грудня на відвідувачів ВДНГ чекає святковий марафон.
Повна програма:
- 12:00/13:00/14:00/15:00 флешмоби біля ялинки;
- 16:00/17:00/18:00 флешмоби біля сцени;
- 16:15 анімаційна програма;
- 17:15 виступ Dj Snowman;
- 18:05 виступ дуету Gloss;
- 18:50 розіграші та конкурси;
- 19:30 музична пауза.
Нічна програма від радіо NRJ Ukraine:
- 22:00 розважальна програма, конкурси та розіграші;
- 22:30 – 22:45 музична пауза від Sanya Dymov;
- 22:45 виступи артистів;
- Гурт TOK;
- Danil Monaco;
- Андрій Бойко;
- 23:15 - 23:30 розважальна програма, конкурси та розіграші;
- 23:30 – 23:45 музична пауза від Dj Sanya Dymov;
- 23:45 – 23:55 конкурси та розіграші;
- 23:55 – 00:00 новорічне привітання президента;
- 00:00 – 00:20 музична пауза від Dj Sanya Dymov;
- 00:20 – 00:40 конкурси та розіграші;
- 00:40 – 04:00 дискотека від Dj Sanya Dymov.
Коронавірус і Новий рік: основні правила поведінки
Якщо люди все ж підуть з дітьми на ялинку, як зменшити ризик інфікуватися? Про це в ексклюзивному коментарі ТСН.ua розказала київська лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.
"Ми чуємо про те, що у нас іде підготовка до Нового року, до відкриття ялинки і дійсно – це той захід, який створює ризики контакту великої кількості людей в одному місці, тому, однозначно, повинні бути продумані якісь епідеміологічні заходи, заходи інфекційного контролю, щоб люди менше спілкувалися як раз у закритих приміщеннях. Як ми пам'ятаємо, вірус передається в основному крапельним шляхом, тому спілкування на вулиці, на свіжому повітрі не несе таких великих ризиків для зараження, а ось якраз спілкування у закритих приміщеннях, зокрема в магазинах, тут певні ризики існують, тим більше, що швидше за все буде багато людей. Тому чудова ініціатива, прибрати фудкорти - це скоротить контакти, скоротить перебування на одному місці великої кількості людей - в тих же наметах або під навісами", – пояснила Сояк.
Лікарка додає, що краще просто гуляти по вулиці, сходити на ковзанку, в цьому теж, як зазначає Сояк, немає великих ризиків, тому що люди на свіжому повітрі, на достатньо великій відстані один від одного, і в цьому випадку все повинно бути в порядку.
На думку епідеміологині, більше занепокоєння викликають походи один до одного в гості, що більш ризиковано в плані інфікування коронавірусом, ніж похід на ялинку.
"Єдине, що бентежить, так це походи людей у гості один до одного, тому що новорічні свята точно не обійдуться без гостей, без поїздок до бабусь і дідусів. Але, на жаль, це країна контролювати ніяк не може, тому залишається сподіватися на відповідальність кожної людини за свою сім'ю, тому що якраз таке перебування один в одного в гостях – воно більш ризиковане, ніж просто похід на ялинку. Тому, мені здається, що ходіння один до одного у гості викликатиме найбільший ризик інфікування. Ми ризикуємо побачити великий підйом захворюваності після новорічних і різдвяних свят не через ялинки, не через гуляння на вулиці, а саме через те, що все буде закрито і люди будуть ходити один до одного в гості", - додала Катерина Сояк.
Як працюватиме метро у Києві у новорічну ніч
У новорічну ніч метро у Києві подовжить роботу на дві години.
Для уникнення масового скупчення пасажирів можливі обмеження (закриття) на вхід станцій:
- "Золоті ворота";
- "Хрещатик";
- "Майдан Незалежності";
- "Поштова площа";
- "Контрактова площа".
Фунікулер працюватиме цілодобово.
Нагадаємо, Новий рік-2021 та Різдво традиційно подарують українцям тривалі вихідні. Відпочивати на новорічно-різдвяні свята офіційно будемо сім днів, але один із них потім доведеться відпрацювати.