Нові правила містобудування мають розвести київські висотки одна від одної

Нові правила містобудування мають розвести київські висотки одна від одної

Забудова має стати впорядкованішою.

Дитячі садочки просто у житлових будинках, повсюдні велодоріжки, а висотки зводитимуть так, щоб на гектар припадало не більше 450 людей – це нові державно-будівельні норми. За ними зводитимуть нові будови, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Київ зранку накрив густий туман, однак, навіть він не може приховати столичні висотки. Дах біля даху, які щільно спутані  дротами – це Осокорки. На землі метушня, мешканці намагаються виїхати на роботу, в заторі стоять авто. Повільно, але все ж рухається черга на маршрутку. Ранок всесвітнього дня урбанізму, який заведено говорити про правильність забудови та наявність достатньої кількості шкіл і парковок, у Києві явно далекий від ідеалу.

В Україні запрацювали нові державно-будівельні норми

В Україні запрацювали нові державно-будівельні норми

Як зводять житлові масиви, коли ні пройти, ні проїхати, а зі школами та садочками взагалі біда? Відповідь шукаємо у департаменті містобудування та архітектури. "Треба розібратися, чому до департаменту містобудування виникають такі запитання, оскільки жодних дозвільних документі департамент не надає. Департамент надає тільки вихідні дані для проектування", - пояснили там. Чиновники запевнили, що в очі не бачать остаточного варіанту того, що будуватиметься, бо цю функцію у них забрали. То ж нічого не контролюють, а будівельний хаос – це не їхня вина.

В уряді пояснюють, що новий документ уже почав діяти. Правилами можуть у першу чергу скористатися власники будинків і землі. Щоправда, нові норми стосуватимуться лише нової забудови, але вже оскаржуються забудовниками. У судах нині п’ять позовів. Мешканців уже забудованих кам’яних джунглів нові правила не стосуються.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Повʼязані теми:

Наступна публікація