Підозрюваний у вбивстві втікач із суду "отримав" нове кримінальне провадження

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Підозрюваний у вбивстві втікач із суду "отримав" нове кримінальне провадження

Екс-правоохоронець стверджує, що свідомо не став чекати на конвой.

У Києві розшукують обвинуваченого у вбивстві 30-річного Андрія Йолкіна. На черговому засіданні Голосіївського суду його мали взяти під варту, але зробити це не було кому, тож через відсутність конвоїрів чоловік утік – спокійно покинув залу суду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Йолкін – колишній працівник міліції Кривого Рогу. За версією слідства він,  разом із ще двома чоловіками, міліціонером та раніше судимим парубком, скоювали викрадення людей та вбивства, аби заволодіти житлом жертв. "Жертвами цих злочинів є троє людей. Вони були вчинені з особливою жорстокістю", - розповіла речник прокуратури Києва Надія Максимець. У 2012 році всіх трьох затримали, відтоді, поки тривали судовІ засідання, вони шість років були під вартою. Підозрювані переконували, що до вбивств не причетні, і втікати в разі домашнього арешту не збираються.

Втеча з-під варти. ТСН поспілкувалася з втікачем, якого шукають силовики

Втеча з-під варти. ТСН поспілкувалася з втікачем, якого шукають силовики

Після шістьох років у СІЗО обвинувачені звернулись до Європейського суду, який назвав умови тримання за жорстокими. Тоді чоловіків посадили під домашній арешт, але ті його не дотримались, тож прокурори вирішили відправити їх знову за ґрати. "Мені не відомо, чого так вчора сталось. Не було співробітників поліції або не доїхав конвой", - пояснив керівник апарату Голосіївського суду Києва Артем Щербак. У суді кажуть, що суддя відчитав вирок та пішов, а далі – справа рук конвоїра. "Суддя здійснює правосуддя. Суд не затримує", - пояснює Щербак.

У прокуратурі теж розводять руками, бо до суду Йолкін з'явився за викликом сам, без конвою, а вже у приміщенні конвоїри мали б знаходитись. "До компетенції прокурора не відноситься забезпечення конвоювання. В залі працівники конвойної служби мали його затримати і помістити під варту", - наголошує Максимець. Не на камеру поліцейські кажуть, що повідомлень про те, що відбудеться судове засідання, до них не надходило, тож силовиків відрядили до будівлі суду, вже коли Йолкін утік.

ТСН вирішила пошукати втікача за адресами, котрі він озвучував у суді. Але в будинку про нього не чули і не бачили, натомість утікач вийшов на контакт телефоном. Він розповів, що втік свідомо, а ночував на Київщині. Чоловік запевняє, що разом із адвокатом збирається йти до прокурора. Тим часом силовики порушили проти нього справу ще й за втечу. А у суді проводять внутрішнє розслідування дій своїх працівників.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Наступна публікація