Ночівля на Майдані: активісти зібралися о третій ночі заради вшанування пам’яті роковин розгону

Ночівля на Майдані: активісти зібралися о третій ночі заради вшанування пам’яті роковин розгону

Фото: УНІАН

Україна відзначає вже четверту річницю побиття студентів.

Сьогодні, 30 листопада, о третій ночі на Майдані в Києві зібралися активісти, яких чотири роки тому на цьому ж місці й у цей самий час побили беркутівці. Щороку учасники тих кривавих подій збираються під стелою, щоб згадати, як саме все відбувалося й відзначити роковини.

Про це йдеться в сюжеті Наталії Нагорної у програмі ТСН.Ранок.

На Майдан Незалежності люди прийшли з українськими прапорами. Вони пили чай, слухали музику й ділилися спогадами про ніч, яка змінила Україну.

Активісти вважають, що біля стели мають поставити пам’ятний знак.

"Не можна затирати пам’ять", - каже один із них.

Нічна варта. На майдан Незалежності відзначили річницю кривавого розгону

Нічна варта. На майдан Незалежності відзначили річницю кривавого розгону

Ночівля на Майдані - це продовження програми відзначання четвертої річниці жорстокого розгону. У середу, 29 листопада, майже 300 активістів й учасників минулих подій зібралися на мітинг і вирушили середмістям столиці зі смолоскипами. Від Майдану Незалежності колоною люди пройшли до Адміністрації президента, а звідти - до Міністерства внутрішніх справ. Біля адмінбудівель вимагали від влади розслідувати злочини проти Майдану, за які досі майже ніхто не покараний. Раніше в Генпрокуратурі повідомили, що ув'язнений лише один тітушка.

Біля будівлі МВС стався силовий розгін мирної акції – чотирьох активістів затримали, але пізніше відпустили.

Нагадаємо, чотири роки тому екс-президент Віктор Янукович не підписав угоду про асоціацію України з Євросоюзом. У центрі Києва почався Євромайдан. 29 листопада ввечері, коли з головної площі країни пішли політичні лідери й виконавці, тут залишилися лише обурені студенти. Посеред ночі 30 листопада натовп розігнали й жорстоко побили беркутівці. Студентів переслідували й відловлювали просто на вулицях. Молодь шукала притулку в Михайлівському соборі. Поки тривало побоїще, на Майдан підвезли новорічну ялинку й почали силоміць встановлювати.

Саме ці події стали причиною масового обурення серед населення. Уже через день на вулиці Києва вийшла рекордна кількість людей – за різними даними, від одного до півтора мільйона осіб.

Повʼязані теми:

Наступна публікація