Нічне прокляття Києва: влітку жителі кількох районів не можуть заснути через гучні дискотеки

Дата публікації
Перегляди
4851
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нічне прокляття Києва: влітку жителі кількох районів не можуть заснути через гучні дискотеки

Фото: Pexels

З’ясувати, хто саме відповідальний за розваги, виявилося не такою простою справою.

У Києві на території парку відпочинку влаштовують нічні дискотеки до 5:00 ранку. Чують їх мешканці трьох районів Києва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На годиннику початок першої ночі, 9-річна Ганна Харланова не спить. "Найчастіше до 6:00 ранку. Якось вдається заснути, а потім ходимо, мов зомбі, тому що не висипаємося", - каже школярка. Вона живе з батьками на Русанівських садах. За 2,5 кілометри від будинку – парк розваг. Час від часу там влаштовують нічні дискотеки – з 22:00 до 6:00 ранку.  "Ця музика і цей гуркіт нам дійсно заважають. Ми не проти, щоб люди розважалися, але не ціною нашого здоров’я і нашого сну", - каже киянка Юлія Харланова.

Жителі столиці не можуть спати через нічні дискотеки на території парку відпочинку  

Жителі столиці не можуть спати через нічні дискотеки на території парку відпочинку  

Так само не сплять і на Райдужному – до них теж доноситься музичний гуркіт. Мешканці кількох будинків кажуть, що неодноразово писали та телефонували до парку і просили їх не порушувати закону, а ще звертались до чиновників. "Відповіді ніякої не було. Заважають настільки, що коли починаєш відпочивати, починає ніби рухатися підлога. Баси так сильно луплять, що капец", - каже киянин Артем Прокудін. "Колись серед ночі прокинулась, була зла і думаю: все, треба всіх співжильців підняти, написати заяву пожалітися", - каже Ірина Ситник. "Діє на нерви. Приходиш із роботи втомлений, а воно бум-бум-бум до 3-4 ночі", - каже один із молодих мешканців району.

Перша година ночі. Поки мама намагається заспокоїти Ганну, ТСН їде до парку розваг. Вечірка у розпалі, грає переважно російська попса. Просимо охорону, аби до нас вийшли організатори заходу – ніхто не виходить. Тим часом на територію заходять нові відвідувачі, з них за вхід беруть 200 грн та складають їх у сміттєвий пакет. "Я тут збираю сміття – я не знаю, чому грає музика", - кажуть ці люди. "Чудово! Грає для всіх. Я тут не живу, мені все рівно", - каже дівчина, яка прийшла на вечірку.

Серед тусовщиків є і свідомі – Катерина Вайтович рекламу дискотеки побачила в соцмережі, там і поцікавилась, чи дозволено вмикати музику вночі на вулиці. Але на танці все одно прийшла.  "Вони, скажімо так, відморозилися. Я запитувала, як ви влаштовуєте дискотеки, якщо за законом до 22:00 можна вмикати гучну музику. Я їм навіть закон скинула. Вони писали: а де написано, що ми туди входимо? Я далі вже не стала сперечатися з ними", - каже вона.

Близько другої години ночі музику вимикають. Невдоволені скаржаться – ТСН зриває їм свято. Їдемо до парку вдень, там запевняють, що гучна музика не їхня – мовляв, питайте з орендаторів, нас знімати на відео не треба. Телефонуємо до компанії, яка в соцмережах рекламувала дискотеку та збирала з людей гроші на вході.  Від порушення закону  там відхрещуються: "Ми збираємо людей. А роблять концерт інші люди. Ми не знаємо, хто організатор. Ми можемо запросити людей на міст, з якого вони стрибатимуть. Але ми не порушуємо закон, тому що ми не кажемо людям стрибати".

Орендар майданчика каже, що того вечора, коли туди приїхала ТСН, у них був приватний корпоратив, який скінчився близько 1:00 ночі. Хоча на сторінці у соцмережі вихвалялися – витанцьовували до 5:00 ранку.  Цього та 200 грн вартості входу на "корпоратив" журналістам пояснити не можуть. Але переконують, що музику налаштовували так, щоб вона нікому не заважала: "Вхід був безкоштовний. Зрозуміло, за списками. Ми запрошували спеціалістів для того, щоби нам налаштували звук – щоб уночі не заважати людям відпочивати. У нас ні праворуч, ні ліворуч житлових будинків немає. У нас були скарги на те, що там перевищення за шумом – ми зв’язалися з людьми, налаштували, зідзвонилися знову. Вони казали, що все нормально, нічого не заважає".

Психіатри наголошують, що норми закону щодо тиші вночі встановлені недарма – це обумовлено фізіологічним годинником. Надмірні подразники в цей час для людей можуть мати негативні наслідки.  "Якщо це постійно, то це викликає і тривогу, і роздратованість, і збудження. Загострення якихось хронічних соматичних проблем", - каже психіатр Олег Чабан. У столичній Держспоживслужбі пояснюють: якщо якийсь шум заважає спати – необхідно написати заяву до райради та КМДА. "Ми можемо долучатись. Долучати туди лабораторію. Проводити ці заміри", - каже заступник керівника управління державного нагляду Дмитро Байраченко. Лише за липень через голосну музику у недозволений час поліцію викликали 10 разів. Відповідальність за такі порушення – від 255 до 510 гривень. У родині ж маленької Ганни чекають на осінь, адже сподіваються, що з нею літні нічні дискотеки закінчаться.  

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4851
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація