Ніч Апокаліпсису: п’ять років тому розпочались найкривавіші протистояння на Майдані

Ніч Апокаліпсису: п’ять років тому розпочались найкривавіші протистояння на Майдані

Фото: Associated Press

Напередодні люди принесли до місць сутичок троянди, вшановуючи пам’ять загиблих.

П’ять років тому в ніч проти 19 лютого 2014 року розпочалися найкривавіші протистояння під час Революції гідності, коли загони Беркуту вирішили розпочати штурм наметового містечка.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Ту ніч досі згадують як Ніч Апокаліпсису. Тоді на вже заповнений Революцією гідності Майдан Незалежності заїхали танки з черговими загонами Беркуту. Силовики стримували українців гранатами та вогнепальною зброєю, доки народ очікував зміни чинного режиму в країні. Головпоштамт та комітет Держтелерадіо став місцем схову для протестувальників. Горів Будинок профспілок.

Тоді ж у Львові, Тернополі та Івано-Франківську відбулись підпали місцевих обласних адміністрацій, управління міліції, СБУ та прокуратури. З цих міст та центральних регіонів сотнями автобусів до столиці поспішали загони підкріплення для протестувальників. Дехто з них згадує хвилювання за народ, змішане зі страхом не встигнути на поміч.

Після 17-годинного штурму Майдану громадян підтримали військові підкріплення зі Львова та "сотня" з Тернополя. Ранок 19 лютого для усіх став ранком "після пекла". Число жертв склало 25 людей. У країні вперше заговорили про антитерористичну операцію.

Напередодні увесь день люди несли квіти, свічки і паперових янголів до місця трагічних подій Євромайдану.  На згадку про загиблих на Майдані 5 років тому сьогодні троянди. Саме їхніми пелюстками позначають місця, де загинули хлопці тоді. Організатори розповідають, ця жалобна акція триматиме 3 дні. Але тільки сьогодні принесли вже 6 кілограмів троянд.

За один день до місць трагічних подій Євромайдану небайдужі принесли 6 кілограмів троянд

За один день до місць трагічних подій Євромайдану небайдужі принесли 6 кілограмів троянд

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація