Незабаром кияни отримають нові платіжки за воду. Доплачувати доведеться за кінець цього року

Незабаром кияни отримають нові платіжки за воду. Доплачувати доведеться за кінець цього року

Скріншот із відео

Нові платіжки від січня з'являться також у Тернополі та Запоріжжі.

Від початку січня 2020 року в платіжках киян за водопостачання з'явиться нова графа: внесок за обслуговування лічильників. Якщо квартир у багатоповерхівці мало, відповідно, і сума для кожного буде більшою. Аналогічну новацію надалі обіцяють й КП "Київтеплоенерго", про це у сюжеті ТСН.19:30.

Ретельніше оглядати та планово оновлювати труби біля лічильника – за це киянам тепер доведеться платити окремо. Нову платіжку показують комунальники. Від січня в ній з’явиться нова графа – внески за обслуговування вузла обліку.

"Споживачі отримають рахунок повідомлення, в якому буде додаткова графа, де буде показано розмір внеску і додаткова інформація, за який період нараховано", - пояснює Юлія Петрик, заступниця комерційного директора КК "Центр Комунального сервісу".

Крім того, чим менше квартир у будинку, тим більше доведеться платити. Розмір внесків кожного з десяти тисяч будинків, де є прилади обліку, можна переглянути на сайті водоканалу.

Від січня кияни окремо платитимуть за обслуговування лічильників водопостачання

Від січня кияни окремо платитимуть за обслуговування лічильників водопостачання

"Суми внесків різниться від 10 до 140 грн. До уваги береться вартість обслуговування вузла комерційного обліку і розподіляється на кількість квартир в будинку", - каже Юлія Петрик.

Формулу розрахунку затверджували близько року. Внески регулює закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання. Оновляться платіжки не лише за воду, а згодом - і за тепло. Окрім столиці, поступово внески платитимуть жителі всіх регіонів. Так, нові платіжки від січня побачать у Тернополі та Запоріжжі.

"Ми одні з перших серед водоканалів. Це ще залежить від стану обліку в містах. Київ є лідером з оснащення, тому внески для нас - критичне та важливе питання", - зазначає Юрій Терещенко, заступник директора розрахункового департаменту ПРАТ "АК "Київводоканал".

Від січня мешканці столиці повинні будуть заплатити за перші три місяці 2020 року і, оскільки таке рішення "Київрада" ухвалила у вересні, гроші треба буде викласти ще й заднім числом, зокрема, за четвертий квартал 2019 року.

Маргарита Потапова

Повʼязані теми:

Наступна публікація