Неякісні матеріали і забудовник з кримінальною історією: кияни збурилися через нові сходи на Пейзажку

Дата публікації
Перегляди
5384
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Неякісні матеріали і забудовник з кримінальною історією: кияни збурилися через нові сходи на Пейзажку

Фото: УНІАН

Вони незадоволені виконаними роботами та коштами, які були скеровані на об'єкт.

Минулого тижня - 17 липня - у Києві відкрили оновлені сходи з Пейзажної алеї на Поділ. Вони є першою частиною туристичного маршруту до Андріївського узвозу. У столиці збираються об'єднати найпопулярніші точки: із Пейзажної алеї можна буде дійти через Поділ та Володимирську гірку до Арки Дружби народів. Мер Києва Віталій Кличко назвав запланований проект найбільшим пішохідним маршрутом Європи.

Однак його початок - сходи до Подолу - одразу став об’єктом нарікань містян.

Помпезне відкриття і шквал критики

Відкривати реконструйовані сходи з Пейзажки до Подолу приїхала низка чиновників на чолі зі столичним главою - Віталієм Кличком. Вони першими й пройшлися відновленою конструкцією.

У КМДА повідомили, що нові сходи були зроблені з бетону, проте самі сходинки, як і раніше, дерев’яні – зі зносостійкої та вологозахищеної термодеревини.

Фото: УНІАН

Їхня довжина становить понад 200 метрів. Ввечері сходи підсвічуються – LED-освітлення встановили в перилах.

Крім того, поряд озеленили територію, укріпили схили, на алеї туристичного маршруту побудували громадську вбиральню, облаштували оглядові майданчики та зробили зони доступу до Wі-Fі. Також були встановлені нові лави й урни.

Проте у Facebook не розділили радість чиновників через відкриття і зауважили, що на сходах відсутні пандуси, а отже, ними неможливо пересуватися людям з інвалідністю та батькам із дитячими візочками.

У КМДА таки погодилися, що пандуси треба було встановити, однак зауважили, що конкурс проводив Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури, містобудування та дизайну КНУБА.

Це викликало нову хвилю обурень: користувачі соцмережі побачили у коментарі намагання перекласти відповідальність, зауважуючи, що на документах все ж стоїть підпис мера.

Хто будував і скільки витратив

Замовником робіт з реконструкції сходів від провулку Десятинного до вулиці Гончарної та благоустрою території в межах пішохідної алеї до Андріївського узвозу виступило Комунальне підприємство "Інженерний центр" виконавчого органу Київської міської ради - Київської міської державної адміністрації. ТОВ "Будсервіс 2" виграло два тендери щодо здійснення реконструкції. Також воно здійснило закупівлю додаткових будівельних робіт (процедура відбулася без конкурсу). На весь комплекс будівельно-монтажних робіт було витрачено 82 447 103 грн.

Директором компанії "Будсервіс-2", відповідно до інформації ресурсу YouControl, є Дмитро Поливода, прописаний у місті Донецьку. Зазначається, що його компанія фігурує у чотирьох кримінальних справах.

Медіаюрист Клим Братківський звернув увагу, що провадження були відкриті за статтями 205 (фіктивне підприємництво) та 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом).

“Із 2010 року (з часу президентства Януковича) про подальшу долю кримінальної справи нічого невідомо”, - додав він.

Також, проаналізувавши види діяльності власника “Будсервісу-2”, Братківський виявив, що “жодного досвіду керування будівельним підприємством у Дмитра Поливоди немає”.

Александр Спасибко звичайно я маніпулятор :) «Золоті» сходи, або лише факти Замовник робіт з реконструкції сходів від...

Posted by Клим Братковский on Wednesday, July 25, 2018

“Свідки покращення”: у Мережі з’являються фото з неякісною реконструкцію сходів

Відсутність пандусів виявилася не єдиним недоліком нових сходів. Містяни помітили, що конструкція була зроблена неналежним чином: під час реконструкції нібито зекономили на будівельних матеріалах.

Так, користувач Facebook  Андрій Козелков стверджує, що на сходах було встановлено недорогий побутовий профіль для світлодіодної стрічки ЛП-7. Його нібито приклеїли на двосторонній скотч.

Також викликала запитання якість виконання декоративних робіт.

Нардеп Борислав Береза, який на останніх мерських виборах поступився Кличку, обурився, на його думку, зависокою ціною сходів. 

Постараюсь без мата и резких высказываний. Вы делали когда нибудь ремонт? Я делал. Три раза я делал ремонт у себя в...

Posted by Борислав Береза on Wednesday, July 25, 2018

"Я звернувся до кількох компаній і вони дали мені свої попередні кошториси. Скажімо так, вартість кардинально відрізняється в менший бік. І тепер я пишу запит до КМДА, щоб дізнатися, хто підписав документи і дозволив розкрасти гроші з київського бюджету. На підставі відповіді я буду розуміти, в який з правоохоронних органів буду потім писати депутатське звернення. А може не в один, а кілька", - попередив він.

Відповідь влади

Заступник Кличка - Олександр Спасибко - назвав інформацію про бюджет сходів понад 80 млн - “маніпулятивною інформацією”.

"Я маю наголосити, що вартість робіт із реконструкції сходів складає 15 млн грн [...] Загальна ж вартість проекту реконструкції та облаштування всієї території частини туристичного маршруту склала 89,3 млн грн. За ці кошти проектом передбачено і виконано цілу низку робіт: організацію пішохідного руху з зонами відпочинку, благоустрій та озеленення території, будівництво одноповерхової будівлі громадської вбиральні, встановлення "тривожної" кнопки, встановлення камер відеоспостереження на сходах та алеї, зони доступу до WI-FI, встановлення лав, облаштування оглядових майданчиків. Виконані інженерні укріплення – підпірні стіни для захисту від зсувів, створено штольневу дренажну систему для відводу вод зі схилів”, - заявив він.

За словами Спасибка, сходи спроектовано як збірну монолітну залізобетонну конструкцію та передбачено і виконано улаштування декоративних накладок із зносостійкої та вологозахищеної термодеревини на сходинках.

Він зазначив, що усі прилади освітлення для забезпечення енергоефективності розроблені за технологією LED у вандалостійкому виконанні. Освітлення сходів спроектовано у перилах на шині LED.

Фото: УНІАН

Також  заступник глави КМДА стверджує, що виявлені недоліки незабаром будуть усунені.

“Замовник пильно стежить за якістю виконання робіт, тож проводяться перевірки, підготовлені дефектні акти і всі недоліки робіт і зауваження будуть найближчим часом усунені”, - запевнив він.

Туристичний проект: у Києві відкрили нові сходи на Пейзажній алеї

Туристичний проект: у Києві відкрили нові сходи на Пейзажній алеї

Аліна Денисенко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5384
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація