Невідомі "замінували" Конституційний суд, який розглядав указ про розпуск парламенту - ЗМІ

Невідомі "замінували" Конституційний суд, який розглядав указ про розпуск парламенту - ЗМІ

Фото: УНІАН

Голова суду оголосила перерву у засіданні.

У Києві анонім повідомив про мінування Конституційного суду України.

Про це повідомляє УНН

"Надійшло повідомлення про мінування, ми людей можемо випустити, а впустити вже не можемо. Зараз ідуть вибухотехнічні служби перевіряти будівлю", - розповіли працівники УДО, які охороняють будівлю. 

За словами УДОвця, нині щодо евакуації "інструкцій не надходило". 

Тим часом голова КСУ Наталя Шаптала оголосила перерву у засіданні.

"Оголошується перерва в судовому засіданні до 11-45", - сказала вона.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

21 травня на сайті президента було опубліковано указ № 303/2019 про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня цього року. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

Зранку 11 червня президент України Володимир Зеленський приїхав на засідання Конституційного суду, який почав розгляд конституційності указу про розпуск парламенту. Проте згодом залишив залу КСУ, "щоб ніхто не сказав, що впливаю на рішення суддів".

Повʼязані теми:

Наступна публікація