Невідомі масово нівечать авто у Києві, вимагають відкуп і погрожують спаленням

Невідомі масово нівечать авто у Києві, вимагають відкуп і погрожують спаленням

Автовласники вийшли на патрулювання.

Масове нищення автомобілів у Києві. Чоловік, який називається бійцем АТО, ріже колеса припаркованих автомобілів та залишає повідомлення із вимогою переказати на його рахунок півтисячі гривень. У разі непокори - погрожує спалити машину. Зловмисник тероризує правий берег столиці і вже пошкодив десятки авто. Мешканці збираються на нічні патрулювання, йдеться в ТСН.19.30. 

Пробите колесо - це лише перше попередження. Листівки із спочатку щемливою історією пораненого АТОвця, а потім погрозами і вимаганням грошей у себе під склоочисниками знайшли десятки киян.

Яна - одна з них. Розповідає, напередодні зранку мала їхати у справах. Пробитого колеса не помітила, сіла в автівку і мала рушати, зупинив її папірець перед очима. Коли ж опустила погляд, побачила порубану шину. Ремонт став у 600 гривень.

Лише за ніч зловмисники понівечили не один десяток машин

«Приїхала поліція швидко і вони сказали, що я у них була 9, а попереду ще 4 таких викликів. Більше 30 у Солом'янському районі, більш 10 в Шевченківському і навіть на Дарниці і Троещині», - розповідає дівчина.

В Києві чоловік, який називається бійцем АТО, ріже колеса авто і вимагає викуп

В Києві чоловік, який називається бійцем АТО, ріже колеса авто і вимагає викуп

Користувачі Мережі розвідали - картковий рахунок, куди зловмисник вимагає перевести гроші, доларовий, віртуальний і зареєстрований у Росії. Грошей хотів небагато - 500 гривень. Юристи кажуть, це не просто так.

«Ми говоримо про малозначність - сума фактично з якої настає відповідальність», - каже юрист.

Втім, якщо злодіїв вхоплять, то інкримінуватимуть їм не пошкодження майна, а вимагання - злочин із реальним терміном ув'язнення. Водіям правник радить, якщо виявили автівку із пошкодженим колесом і таким листом від невідомого, викликайте поліцейських. Але лагодити транспорт у більшості випадків доведеться все ж самим.

У районах, де найбільше порізаних колес, водії зорганізували власні патрулі. Якщо впіймають вимагача, обіцяють передати його поліції.

Повʼязані теми:

Наступна публікація