"Нетрадиційний символ": Епіфаній пояснив, чому ПЦУ виступила проти капелюха на головній ялинці в Києві

"Нетрадиційний символ": Епіфаній пояснив, чому ПЦУ виступила проти капелюха на головній ялинці в Києві

Фото: УНІАН

ПЦУ вважає, що верхівкою ялинки має бути зірка, яка "символізує Вифлеємське світло".

Православна церква України наполягала на тому, щоби головну ялинку в Києві прикрашала зірка, а не капелюх, тому що "потрібно дотримуватися традицій".

Про це предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній розповів в інтерв'ю для "Радіо Свобода".

"Традиційно, що кожного року на верхівці розміщували зірку, яка символізує ніби Вифлеємську зірку. Світло миру, яке приходить у світ. А цього року суспільство побачило інший символ, нетрадиційний символ. І ми як церква вже відреагували тоді, коли побачили, що у суспільстві назріли суперечки", — зазначив він. 

За словами митрополита, організаторам варто було влаштувати "якесь обговорення всенародне, чи хоча би на рівні міста Києва", перш ніж "змінювати традиції". Водночас він схвально оцінив те, що "організатори відразу зрозуміли свою помилку і відреагували, змінили".

"І сьогодні ми побачимо, що ялинка буде засвічена, і на ялинці буде все ж таки традиційна зірка, яка символізує Вифлеємське світло", – додав предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, висота цьогорічної святкової ялинки — 31 метр. Вона буде підсвічуватися 10 кілометрами гірлянд та вже прикрашена тематичними іграшками, яких понад 1,5 тис. Серед них можна знайти образи білочок, жолудів, шишок, сов, білосніжних зайчиків та пташок.

Капелюх на верхівці мав стати "стилістичним доповненням теми чудес", адже тематика цьогорічного святкування — казковий ліс. Утім, таку ідею висміяли користувачі Мережі, а представники різних конфесій назвали ялинку "відьмацькою". Через критику громадськості капелюха все ж зняли, а 17 грудня на зеленій красуні з’явилася восьмикутна зірка вартістю в 75 тисяч гривень. 

Традиційно головну ялинку в Києві засвітять 19 грудня о 19:00. Більше про те, як у столиці святкуватимуть Новий рік — читайте за посиланням

4-метрова різдвяна зірка: на головній ялинці країни вже з`явилася нова верхівка

4-метрова різдвяна зірка: на головній ялинці країни вже з`явилася нова верхівка

Повʼязані теми:

Наступна публікація