"Немає пред'явлених підозр жодній особі": Геращенко назвав основну версію вибуху в будинку на Позняках

"Немає пред'явлених підозр жодній особі": Геращенко назвав основну версію вибуху в будинку на Позняках

Фото: Фото Наталії Нагорної/ТСН

Результати експертизи свідчать, що вибух, наімовірніше, стався через газову суміш.

Правоохоронці ще не оголосили жодну підозру жодній людині, яка може бути причетна до вибуху в 10-поверхівці на Позняках у Києві.

Про це в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" сказав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

"Зараз дійсно немає пред'явлених підозр жодній особі. Але основна версія, за якою працює прокуратура разом із поліцією, - це перевірка дотримання технології повірки лічильників співробітниками компанії "Київміськгаз". Дійсно, за тиждень до цього вибуху, який призвів до 5 жертв і величезних проблем у житті мешканців цього дому, були повірки лічильників. Лічильники знімались, замінялись на такі спеціальні трубочки - називаються байпаси. І дійсно були повідомлення від мешканців і свідків, що був запах газу", - сказав Геращенко.

Заступник міністра зазначив, що "в нашій країні 83% домогосподарств мають доступ до газу. Але кожне таке господарство, якщо за газом не стежити, може бути місцем для вибуху. Тому основна версія - це перевірка цих дій. Якщо дійсно буде достатньо підстав вважати, що це є неправомірні непрофесійні дії співробітників цієї компанії, то можуть бути позови до суду щодо компенсації усіх втрат, які понесли мешканці будинку і держава. У цивілізованих країнах той, хто нанес шкоду, - той за це і відповідає".

Нагадаємо, вранці 21 червня в 10-поверховому будинку на Позняках у Києві пролунав вибух. Було повністю знищено кілька квартир. На відселення чекають щонайменше 40 родин.

Під час вибуху загинули п'ять людей. Троє із них - родина 18-річної Анастасії Недашковської. Дівчина втратила батька, матір та брата. 

Результати експертизи свідчать, що вибух, наімовірніше, стався через газову суміш. Попередні тести показали, що в частково обваленому будинку вибухівки не було. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація