Нелегальні дитсадки Києва: чому батьки обирають ризик

Нелегальні дитсадки Києва: чому батьки обирають ризик

Фото: pixabay.com

Історія з правоохоронцями та маленькими дітьми оголила цілу проблему.

Столичні поліцейські виявили незаконний дошкільний заклад із 11 дітьми, хоча жодного документа на подібну діяльність у власників будинку не виявилося, а в самій споруді були порушені санітарні норми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловік, який доглядав малих, спілкуватися з поліцейськими відмовився – такий звіт оприлюднили правоохоронці. Після слідчих дій по дітей приїхали батьки. "Залетіли, господаря обшукали, брат наш, нічого не показали, жодних документів – захоплення було жахливе. Заламували руки, ніякої культури – у взутті, накурені, матюкаються. Діти сиділи, їли моркву", - розповідають Максим і Марина. Вони визнають, що за дітьми доглядали, але нічого незаконного в цьому не бачать: "Друзів, знайомих, усе на рівні стосунків – ти довіряєш мені, я довіряю тобі. Пограли тут на вулиці, пішли порозповідали казки, пограли іграшками – все, поки мама поїхала робити манікюр. А куди дитиночку подіти?"

Столичні поліцейські виявили незаконний дитячий садок

Столичні поліцейські виявили незаконний дитячий садок

Про заклад правоохоронцям повідомив анонім. Чому це зробив – пояснити не зміг. А от у сусідів є пояснення – нібито все через конкуренцію: "Комусь заважає, якщо районний голова приїхав". Інший домашній дитсадок: хвіртка зачинена, до будівлі прямують двоє з дітьми, але вгледівши камеру – пришвидшуються і йдуть повз: "Нічого не знаю. Я не сюди йшов".

За останні п’ять років у Києві побудували або реконструювали 27 садочків. На початок навчального року в них залишалися вільними 3 тисячі місць. Але часто ці заклади територіально не збігаються з потребами містян, тому, незважаючи на ризики, задля зручності батьки обирають підпільні ясла. До того ж, вони значно дешевші приватних. "Нам не будують садочки і школи, і не планують будувати державні садочки і школи. В нас за останні декілька років побудовано в районі один садочок", - каже заступниця голови громадської ради Голосіївської РДА Аліна Семенова.

Якщо підпільні підприємці-вихователі дітям не вчиняли ніякої шкоди, відповідальність буде суто адміністративна. Так вважають юристи. "Здіснення підприємницької діяльності без реєстрації, без сплати податків, відповідно, там нарахування податків, сплату штрафних санкцій і так далі", - каже Олег Борійчук. Поки ж правоохоронці розслідують інцидент за статтею “викрадення людини”. За неї передбачене покарання до 10 років. Своєю чергою, власники будинку-садка планують подавати в суд на поліцейських за незаконне проникнення до помешкання.

Як повідомлялося, знущання з дітей, приниження та навіть побиття – такі методи виховання не дивина в офіційних українських дитячих садочках. Однак гірка правда зазвичай залишається за зачиненими дверима. Батьки бояться про це говорити, щоб ставлення до малечі ще не погіршилося.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь

Повʼязані теми:

Наступна публікація