"Нехай помирає вдома": під Києвом не знайшлося місця у лікарні для пацієнта з двобічною пневмонією

"Нехай помирає вдома": під Києвом не знайшлося місця у лікарні для пацієнта з двобічною пневмонією

Фото: Associated Press

Влада вже відреагувала на зневажливе ставлення працівників швидкої до хворого.

Під Києвом не знайшлося місця у лікарні для пацієнта з двобічною пневмонією. Легені у 93-річного пацієнта були уражені на 70%.  

Журналіст Андрій Павловський оприлюднив запис розмови сімейного лікаря зі Софіївської Борщагівки та диспетчерки Київської обласної станції швидкої медичної допомоги.

У 93-річного хворого – підтверджена двобічна пневмонія, але ПЛР-тесту на коронавірус досі немає. За словами лікаря, людина відчуває задуху, у нього уражені легені на 70%. Водночас він лежить вдома і "божеволіє".

Сімейний лікар наполягав на терміновій госпіталізації хворого. Але диспетчерка у відповідь лише заявила, що місця для "людей з підозрою" в Київській області закінчилися, і що з пацієнтом робити – вона не знає.

"Що мені з ним робити? Нехай помирає вдома?", – запитав лікар.

Йому відповіли, що "допомогти не можуть". Адже пацієнтів, у яких пневмонія, але немає підтвердженого тесту на COVID-19 – у лікарні просто не кладуть. Пообіцяли хіба що спробувати знайти лікарню, яка візьме пацієнта. Але, зазначили: "Не обнадіюйте його".

Під час розмови з'ясувалося також, що у швидкої немає експрес-тестів на коронавірус.

 

⚡️Мы публикуем эту запись в первую очередь для президента, членов правительства, в особенности МОЗ Украины. Больше информации - https://t.me/joinchat/AAAAAEs2DrjBFfYHcsecJQ На аудио зафиксирован разговор между семейным врачем из Софиевской Борщаговки и диспетчером Киевской областной станции скорой медицинской помощи. Разговор произошел 3 сентября 2020 года. В записанном диалоге идет речь о больном с двухсторонней пневмонией̆, который проживает в Софиевской Борщаговке Киевской области и, предположительно, заразился коронавирусом. Этот поселок находится фактически в столице - в районе окружной дороги Киева. Семейный̆ врач объясняет, что больного необходимо госпитализировать, а в ответ слышит о том, что места закончились. Доктор просит найти хоть какое-то место, поскольку пациента нужно срочно ложить в больницу, в ответ - "ничем помочь не можем". При этом в скорой пожаловались, что вообще у них нет тестов на коронавирус, никаких. Уважаемые врачи, если вы владеете какой-либо общественно важной информацией - сообщайте.

Опубліковано Pavlovsky News Субота, 5 вересня 2020 р.

Згодом Андрій Павловський розповів про те, як відреагувала влада на цей інцидент.

Голова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький повідомив, що це питання обговорять на комітеті.

Там планують запросити актуальні дані щодо заповненості ліжок у лікарнях Києва, де приймають хворих на коронавірус. Також про цей інцидент планують розпитати в головних лікарів.

"Якщо підтвердяться факти з журналістського розслідування і ми переконаємося, що офіційні дані не відповідають реальній ситуації, то комітет відреагує максимально жорстко й буде вимагати негайного звіту глави МОЗ і його представників", - заявив Михайло Радуцький.

 

Итоги нашей публикации о разговоре семейного врача и диспетчера скорой помощи: вопрос вынесут на комитет Верховной...

Опубліковано Pavlovsky News Субота, 5 вересня 2020 р.

Нагадаємо, У Київській області зафіксовано 6 278 випадків COVID-19 (86 нових випадків за добу). Від початку епідемії одужали 4 174 людини (71 людина за добу), померли 116 людей.

Повʼязані теми:

Наступна публікація