Небезпечна "розвага": чому зачепінг набирає популярності та як убезпечити рідних від такого "захоплення"

Небезпечна "розвага": чому зачепінг набирає популярності та як убезпечити рідних від такого "захоплення"

Фото: УНІАН

За минулий рік в Україні загинули восьмеро неповнолітніх зачеперів.

Екстрим для 29-річного зачепера у столичному метро закінчився трагічно. Чоловік потрапив під поїзд між станціями "Видубичі" й "Славутич", зачепившись за вагон потяга, та від численних травм помер на місці. 

Про те, що спонукає зачеперів та як убезпечити своїх рідних від такого смертельно небезпечного захоплення — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Через жахливий інцидент  проїзд між станціями зупинили на півтори години. "Травми (у загиблого. — Ред.) жахливі. Родичі приїдуть упізнавати", — заявила речниця Київського метрополітену Наталка Макогон. 

Працівники метрополітену розповідають, що часто зустрічають у підземці екстремалів і нагадують, що підземка — не місце для розваг.

"З черговими, постовими ловили, ганяли, ну не доходить до них, певно... Зараз, на жаль, у більшості випадків люди займаються зачепінгом через бажання зняти якісь ролики, набрати лайки, монетизувати їх. Замість цього в Києві можна політати на аеротрубі, політати на аероплані, на дельтаплані, на симуляторах різних", — кажуть вони. 

Поліція розслідує смерть 29-річного зачепера за статтею "умисне вбивство", але з додатковою кваліфікацією  —"самогубство". Психологиня розповідає, що такі захоплення можуть бути і в підлітковому, і в дорослому віці, коли людина так і не подорослішала психологічно. Фахівчиня радить говорити з дітьми про небезпеку таких розваг.

"Ти для мене дуже дорога людина", — повинна сказати доросла людина дитині. І що "для мене це ризик втратити тебе, дуже жахлива ситуація, тому давай подумаємо, як можливо це замінити. Сублімувати, скажімо так, в іншу активність — це буде безпечно", — розповідає вона. 

Один з пасажирів метрополітену Владислав каже, що про нещодавню трагедію чув і вирішив, що говоритиме зі своїм 8-річним сином про зачепінг. 

"Він розуміє, що потрібно бути уважним, реалізовуватись іншим чином. Це має бути велика відповідальність, передусім, не тільки за своє життя, а й за всіх інших, кому ти можеш таким чином біль спричинити і своїм прикладом показати свою недбалість", — пояснює чоловік. 

І з машиністом, і з черговим станції нині працюють психологи. Перевіряється можливість людей працювати після таких випадків. За минулий рік в Україні загинули восьмеро неповнолітніх зачеперів і десятки дітей дістали травм. 

Трагічний екстрим: що рухає "зачеперами" та як убезпечити своїх рідних від небезпечного захоплення

Трагічний екстрим: що рухає "зачеперами" та як убезпечити своїх рідних від небезпечного захоплення

Повʼязані теми:

Наступна публікація