"Не якась шарашкіна контора": Кличко відповів на вимогу Зеленського вирішити проблеми з "Укрбудом"

"Не якась шарашкіна контора": Кличко відповів на вимогу Зеленського вирішити проблеми з "Укрбудом"

"Київміськбуд" зіткнувся з низкою проблем, які йому спочатку обіцяли вирішити на державному рівні.

Мер Києві Віталій Кличко не розуміє, як має втрутитися у діяльність "Укрбуду" і каже, що "Київміськбуд” уже долучився до розв’язання ситуації, але зіткнувся з низкою проблем.

Про це він сказав під час брифінгу 22 травня, відповідаючи на заяву президента Зеленського про те, що він має долучитися до вирішення питання добудови об'єктів "Укрбуду", 

"Хочу наголосити, що компанія “Укрбуд” не якась шарашкіна контора. Засновником цієї компанії і корпорації є Кабінет міністрів України. І говорити зараз, що Кличко може взяти і сам розібратись з наслідками дій недоброчесного забудовника - як мінімум не коректно", - пояснив він.

Водночас він додав, що всі розуміють, що проблему 13 тисяч інвесторів “Укрбуду”, киян, які чекають на своє житло, треба вирішувати. "Тому “Київміськбуд” долучився до розв’язання цієї проблеми, взяв зобов’язання перед інвесторами, але зіткнувся з низкою проблем, які йому спочатку обіцяли вирішити на державному рівні", - додав мер. 

Він уточнив, що передавання об’єктів від "Укрбуду" до "Київміськбуду" відбувається в плановому режимі. Ідеться про 23 об’єкти, невеликий офісний центр та 22 ЖК, п'ять з яких "Київміськбуд" вже прийняв на баланс і здійснює будівельні роботи.

Але на сьогодні є три проблемні питання, які не входять в компетенцію міського голови та місцевої влади, каже Кличко. Це: 

  • Питання передачі об’єктів з Міноборони. "Чотири ЖК будуються на землях Міноборони, і все, що треба від Міністерства - підписати договори на попередніх умовах", - сказав він.
  • Співпраця ДАБІ щодо прийняття об’єктів на баланс. "ДАБІ за формальними ознаками завертає всі документи "Київміськбуду". Через це деякі будинки, в яких вже живуть люди, досі не введенні в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов щодо чотирьох об’єктів", - пояснив Кличко.
  • Нестача коштів на момент добудови об’єктів, що почали зводити. "Після проведення аудиту з’ясували, що на добудову всіх об’єктів не вистачає понад два млрд гривень, які повернуться в процесі добудови. І це неможливо зробити без державної іпотечної установи, яка підпорядкована Мінфіну", - уточнив міський голова.

"Тому, я не зовсім розумію, чому президент так сказав і як саме Кличко може втрутитись в діяльність державних органів", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше кияни прийшли висловити свою позицію щодо незаконності забудови на Поштовій площі в столиці, яка вже триває протягом місяця. Чоловіки знесли паркан навколо забудови

Повʼязані теми:

Наступна публікація