Гулянь, на які з’їжджалися пів країни, цьогоріч не влаштували.
Більш дивного і бідного на події Дня Києва не було, мабуть, більше 30 років. Більшість киян свідомо поставилися до карантинних обмежень і традиційних масових гулянь ніде не було, йдеться у ТСН.Тиждень.
Найщільніше люди були один біля одного на ескалаторах у метро. У вагонах протягом дня людей було небагато, усі в масках, проте про соціальну дистанцію мало хто турбувався. Не помітно ажіотажу і в торговельних центрах. Очевидно через те, що там не було розваг – ігрові зони, кафе та кінотеатри ще зачинені.
Скупчення фанатів не було і біля НСК "Олімпійський". Там сьогодні вперше після послаблення карантинних обмежень при порожніх трибунах грали гранди українського футболу Динамо і Шахтар. На стадіоні було порожньо, біля – також. Перемогу святкували "гірники" з рахунком 3:1. І збільшили свій відрив від біло-синіх на ганебні для киян 16 очок.
Традиційні заходи до Дня Києва – "Пробіг під каштанами", концерти та виставки цього разу повністю перейшли в онлайн. Єдина виставка, на якій можна було побувати вживу – "Живі динозаври" на території Національного експоцентру. Рухливих кількаметрових фігур китайського виробництва привезли в Україну з Саудівської Аравії. Кажуть, вони цілком безпечні і вірусів на собі не мають.
До Дня Києва у різних районах столиці два дні поспіль працювали сільськогосподарські ярмарки. Там народ теж особливо не переймався соціальною дистанцією.
А ще родзинкою нинішнього дня Києва став запуск київських фонтанів. Цьогоріч через карантин вони задзюрчали на місяць пізніше. Вісім фонтанів у центрі і каскад на Русанівському каналі працюватимуть до кінця вересня. А від 20 години у фонтанах на Майдані Незалежності та навпроти ЦУМу на Хрещатику вмикатимуть світло- та музичний супровід. Зараз на Майдані досить людно. Від ще більших карантинних порушень Київ рятує погода – у першу половину дня було похмуро, а відтак і малолюдно на вулицях. Лише виходить сонечко – людей більшає.
Нагадаємо, від 30 травня в Києві запрацювали усі торговельно-розважальні центри. Біля кожного ТРЦ на вході розміщені плакати з нагадуванням про заходи безпеки, а трохи далі охорона і температурний скринінг. Задля безпеки відвідувачів персонал торговельних центрів, переконують директори, не користується громадським транспортом, усіх привозять.