Найстрашніший рік в історії Києва: повітряна тривога лунала майже 700 годин, загинуло 120 киян

Найстрашніший рік в історії Києва: повітряна тривога лунала майже 700 годин, загинуло 120 киян

Фото: Associated Press

2022 рік став найстрашнішим в новій історії Києва - столиці вільної і незалежної України.

Від 24 лютого через війну, яку розв'язала Росія, загинуло 120 киян. Ворожі ракети вбили 5 дітей. Поранення отримали 495 мешканців, з них 30 - діти.

У столиці пролунало 638 сирен повітряної тривоги. Загальна тривалість тривог - 693 години 49 хвилин. Тобто, практично 29 днів, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

Цілий календарний місяць цього року мешканці міста провели в укриттях та бомбосховищах.

"Від 24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення, агресор доклав усіх зусиль аби захопити місто. Але Київ вистояв, а ЗСУ відігнали рашистів від столиці. Тоді ворог вдався до "повітряного геноциду", який триває і досі", - розповів Попко.

Станом на сьогодні, 30 грудня, загарбник здійснив 52 повітряні атаки на місто. Було пошкоджено понад 600 будівель. Значних руйнувань зазнала і критична інфраструктура Києва. 

"Але все знищене можна відбудувати і відновити. На жаль, внаслідок воєнних дій столиця втрачає найцінніше – людські життя... Столиця України – це її люди. Люди, які загартувалися і стали ще мужнішими. Їх ніщо не зламає. Український Київ стоїть і буде стояти", - сказав начальник КМВА. 

Нагадаємо, війна завдала довкіллю Києва та області збитків на понад 47 мільярдів гривень. Найбільшої шкоди зазнало атмосферне повітря внаслідок горіння нафтобаз, торгівельних складів та об’єктів енергетичної інфраструктури.

По Києву їздить загадковий міні-HIMARS: як він виглядає

По Києву їздить загадковий міні-HIMARS: як він виглядає

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація