Найкрасивішу станцію київського метро зняли з дрона: оприлюднено відео, від якого перехоплює подих

Найкрасивішу станцію київського метро зняли з дрона: оприлюднено відео, від якого перехоплює подих

Фото: Укрінформ

Відео оприлюднила заступниця начальника Київського метрополітену Наталія Макогон.

"Золоті ворота" - фантастично красива станція київського метро і, до речі, одна з найглибших. Станцію зняли з дрона.

Відео, від якого перехоплює подих, оприлюднила заступниця начальника Київського метрополітену Наталія Макогон.

До слова, станцію метро "Золоті ворота", визнано однією з найкрасивіших у світі.

Золоті ворота - фантастично красива станція і, до речі, одна з найглибших. Полетіли, подивимось ;) ! Дякую ZBROY films за новий ракурс підземки КП "Київський метрополітен"

Опубліковано Наталкою Макогон Середа, 18 серпня 2021 р.

Станція складається з підземного залу, надземного і проміжного вестибюлів, з'єднаних ескалаторами, які утворюють цілісний архітектурний ансамбль.

Ошатно вирішено підземний зал. У декоративному оформленні використано мозаїчні панно, які розповідають про історію Київської Русі. Дві великі композиції розміщено у торцях середньої нави; в арках, що з'єднують колони — мозаїчні зображення київських князів і давньоруських храмів.

Велику роль в організації простору центральної нави підземного вестибюля відіграють масивні металеві люстри, що нагадують світильники давніх храмів.

Підлогу викладено з плит темно-сірого граніту.

Стримано вирішено проміжний та наземний вестибюлі. Стіни проміжного вестибюля облицьовано білим мармуром у поєднанні з імітацією плінфи. У формах станції відображено національні особливості архітектури України, безпосередньо пов'язані з архітектурою і мистецтвом Київської Русі.

Зазначимо, що мозаїки станції пробуджували українську національну самосвідомість, про що свідчить і прихований напис "Слава Україні", хоча розгледіти його неозброєним оком досить важко. Міститься він просто над проходом із проміжного вестибюлю до верхнього ескалатора і викладений червоною смальтою більш темного відтінку.

Як повідомляє "Укрінформ", напис "Слава Україні" з’явився завдяки будівельникам, які здійснювали виконавську роботу. І цих скромних трудівників можна зрозуміти: на дворі ще був 1989 рік, і тоді за подібну ініціативу дуже легко можна було отримати по шапці.

У 2011 році туристичне видання BootsnAll назвало станцію однією з 15 найкращих у світі.

У січні 2013 року за версією газети The Daily Telegraph станція ввійшла до списку 22 найгарніших станцій Європи.

Нагадаємо, у Києві на станції метро "Майдан Незалежності" завершено капітальний ремонт усіх чотирьох ескалаторів. Вартість робіт склала майже 60 мільйонів гривень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація