Наявність туалету та чеки на вимогу. У Києві затвердили нові правила торгівлі на ринках

Наявність туалету та чеки на вимогу. У Києві затвердили нові правила торгівлі на ринках

Фото: УНІАН

Нові правила торгівлі ухвалила Київрада.

Столичні ринки невдовзі повинні будуть відповідати певним вимогам, аби там була дозволена торгівля продуктами харчування.

Відповідні правила затвердила Київська міська рада.

Відтепер територія ринку повинна мати відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів земельну ділянку. Серед обов'язкових — безпечні входи і виходи, штучне освітлення території ринку, телефонний зв'язок, електро-, водопостачання та водовідведення, туалет, облаштовані місця для сміття.

На території ринку, де реалізується продукція рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м'яса, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії тощо.

Крім того, "розташування торговельних місць на ринку має бути зручним для здійснення торгівлі, відповідати вимогам санітарних, протипожежних правил та безпечних умов праці, забезпечувати вільний прохід споживачів та належну культуру обслуговування. Продавцям забороняється використовувати торговельні місця не за призначенням", зазначили в Київраді.

"На вимогу споживача продавець зобов'язаний пред'явити висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продукції рослинного та тваринного походження ветеринарно-санітарним нормам. Також за вимогою покупця, продавець повинен видати розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу із зазначенням назви суб'єкта господарювання на ринку, номера торговельного місця, найменування товару та його ціни. Також у документі мають міститися прізвище та ініціали продавця та його підпис", - зазначив автор рішення, депутат Київради Олександр Бродський.

Нові правила забороняють продавати на столичних ринках зброю, готове армійське спорядження, а також тканини, які використовуються для його виробництва, інші товари військового асортименту, наркотичні засоби, пальне та газ, піротехніку й вибухові засоби тощо.

Адміністрації ринків зобов'язали стежити за чистотою, а також мають забезпечувати централізоване прання санітарного та спеціального одягу, миття, дезінфекцію торговельного інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, що надаються продавцям.

Держава більше не регулює ціни на соціальні продукти

Держава більше не регулює ціни на соціальні продукти

Повʼязані теми:

Наступна публікація