Навала безхатьків: у Києві в одному з районів раптом сконцентрувалися волоцюги

Навала безхатьків: у Києві в одному з районів раптом сконцентрувалися волоцюги

Фото: ТСН

Місцеві жителі пояснюють це активність доброчинних проектів.

Жителі багатоповерхівки в Києві забили на сполох, бо їхній двір заполонили безпритульні, котрі впевнені, що начебто для них доброчинці мають відкрити на першому поверсі соціальну їдальню. Харчевні ще немає, але безхатьки вже масово сходяться, обживаються на лавках у скверах та   дитячих майданчиках, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мешканці цілого кварталу почали протестувати, коли стали знаходити шприці в пісочницях, де граються діти. "Люди, які живуть у цьому будинку, кажуть, що вони вже мають ключі від цього підвалу, і вони там вже ночують", - обурюються кияни. Їх не влаштовує розкидане навколо будинків сміття та можливість поширення інфекцій, а також криміногенна обстановка. "У нас маленькі діти по три роки. Він ходить за ними, і діти злякалися, плачуть! Дівчинка років 10-12 каталася – він за нею йшов, щось незрозуміле їй казав. Ну, ми викликали поліцію", - розповіла одна з матерів.

У Києві двір багатоповерхівки заполонили безпритульні

У Києві двір багатоповерхівки заполонили безпритульні

Раптову уваги безхатченків до району місцеві пояснюють звісткою про облаштування в покинутому кафе соціальної їдальні. Благодійники на контакт не пішли, працівники ЖЕКу ситуацію також не прояснили. В інтернеті за вказаною адресою було знайдено доброчинну організацію та соціальний центр ВІЛ/СНІДу. ТСН розшукала власників приміщень, котрими виявилися представники Римо-католицької церкви. Священик запевнив, що хворим надавали лише консультації, а їдальні відкривати не планують, бо годують на території свого храму. Наплив безхатченків він пояснює тим, що на першому поверсі будинку вже 17 років працює одне з відділень фонду, котре нещодавно роздавало одяг і взуття переселенцям. "Ну, занюхали, що там щось дають – і вже теж приходять", - вважає панотець.

Журналісти навідалися до соціального центру, де вже десятки років годують безпритульних. Він має окремий двір і суворі правила – перш ніж отримати обід чи нічліг, волоцюги проходять медогляд. Інакше, кажуть, їдальня перетворилася б на розсадник епідемій. Перебування в центрі платне – 10 гривень за добу. Іноземець Саймон, частий гість притулку, своїх сусідів характеризує відверто. "Є сволочі, а є хороші люди – дружбани", - каже він.

Аби раптом не побачити в своєму під'їзді центр для бездомних, юристи радять або створити власний ОСББ, і тоді лише пожильці будинку матимуть право вказувати, що робити власникам  цокольних приміщень, або тренувати нерви і методично викликати поліцію, щоб відвідувачам та підприємцям стало некомфортно вживатися з принциповими сусідами.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація