LED-освітлення замінить звичайне на столичних вулицях та в парках вже цьогоріч

LED-освітлення замінить звичайне на столичних вулицях та в парках вже цьогоріч

Освітлення у Києві / Фото: https://grishasergei.livejournal.com

Цього року в Києві розпочнеться капремонт та заміна на енергозберігальне освітлення в парках. На все це витратять близько мільярда гривень.

Депутати столичної міськради 5 березня затвердили Міську цільову програму зовнішнього освітлення Києва на чотири роки. У планах модернізація інфраструктури міського простору, зокрема. системи освітлення транспортних магістралей, пішохідних переходів, тротуарів, прибудинкових територій та центральнирх вулиць. І все розпочнеться вже в поточному році. 

Програмою передбачений пріорітетний капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення Києва із заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні, а також заміна всих ламп на LED в паркових зонах столиці. Окрім того, вона включатиме розвиток, модернізацію та переоснащення системи контролю мереж зовнішнього освітлення, будівництво та ремонт мереж архітектурно-декоративного освітлення, придбання відповідної техніки та обладнання. 

Програму розроблено на 2019-2022 роки, виходячи з мети Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Щорічно фінансування програми змінюватиметься відповідно до видатків міського бюджету. Так, згідно даних на офіційному сайті КП "Київміськсвітло", на 2019 рік у бюджеті столиці передбачено понад 700 мільйонів гривень, плюс громадські бюджети. Кошти підприємств насамперед будуть спрямовані на капремонт зовнішнього освітлення 215 об’єктів на вулицях, дорогах, бульварах, мостах та в рекреаційних зонах міста. Там встановлять енергоефективне освітлення. 

Як повідомляє УНІАН, найближчим часом також планується будівництво мережі зовнішнього освітлення по вулицях Канальна і Центральна у Дарницькому районі, системи освітлення Вознесенського узвозу. Також передбачена реконструкція систем освітлення Львівської площі, Михайлівської вулиці, Голосіївського проспекту та кількох вулиць на Вигурівщині-Троєщині. Протягом наступних чотирьох років у місті планують зробити капремонти мереж зовнішнього освітлення парків та скверів, а також побудують мережу архітектурно-декоративного підсвічування шляхопроводу на Одеській площі, змонтують системи декоративного освітлення Видубицького монастиря та Кирилівської церкви.

Метою програми є підвищення рівня безпеки та комфортного перебування киян у вечірній час на вулицях міста, створення комфортних та безпечних умов для учасників дорожнього руху та зменшення енерговитрат та бюджетних витрат відповідно при освітленні міських вулиць. 

В Україні вперше встановили систему інтелектуального освітлення вулиць

В Україні вперше встановили систему інтелектуального освітлення вулиць

Повʼязані теми:

Наступна публікація