Нашестя бобрів у Києві: чому побільшало тварин і як із ними поводитися

Нашестя бобрів у Києві: чому побільшало тварин і як із ними поводитися

Фото: facebook.com/albertainstituteforwildlifeconservation

Фахівці кажуть, що насправді бобрів не стало більше – їх усього лише стали частіше помічати.

Бобер Василь уже місяць лікується у київському зоопарку після того, як потрапив у капкан біля озера Срібний кіл. Кияни встановили пастки, бо нарікають на зрослу популяцію цих тварин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У нього був великий перелом передпліччя, він просидів в цій петлі, в нього постраждали м’язи, загоєння проходить не так гладко, як би нам хотілося", - розповідають ті, хто доглядає бобра. На озері Срібний кіл у столиці він жив роками, допоки хтось зі спального району не вирішив покарати його за погризені дерева.

Кияни скаржаться на бобрів, які масово нищать дерева

Кияни скаржаться на бобрів, які масово нищать дерева

Бобер, якому імені не дали, давній гість у парку Перемоги – його часто бачать у воді, а щоби не гриз дерева, спочатку намагалися підгодовувати. Але інстинкт тварини все одно змушує бобра валити дерева, тому їх вирішили захистити сіткою та фарбою зі специфічним запахом, а бобра не чіпати. Закрити довелося більше півтисячі дерев.

На Жуковому острові деревам від бобрів перепало чи не найбільше, цього року тварин там лише побільшало. Люди вранці на прогулянках із собаками побоюються за себе та хатніх улюбленців: "І тебе завалить. Якщо схопить – то й ногу перекусить". Зоологи визнають, що ці страхи небезпідставні, бо нині бобри і справді небезпечні – в них період спарювання, тварини агресивні. "Якщо бачити сім’ю бобрів – не треба до них підходити, бо вони можуть нападати першими. Вони стрибають, можуть кусатися і бити хвостом", - попереджають фахівці.

Недоїденими гризунами деревами топлять хати, а відлякувати тварин не збираються – вже скоро ті запасуться корою дерев і ближче до літа перестануть шкодити. "Бобри – це екосистема, вони будують ці загорожі, утримують плавуни і утримують воду на досить великих ділянках", - кажуть експерти. На їхню думку, бобрів цього року більше не стало, однак помічати їх стали частіше, тому що через намивання островів і забудови на них Дніпро міліє, а бобри починають на цій мілині оселятися.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Повʼязані теми:

Наступна публікація