Через брудне повітря: нардеп анонсував законопроєкт про заборону вугілля на ТЕЦ у великих містах

Через брудне повітря: нардеп анонсував законопроєкт про заборону вугілля на ТЕЦ у великих містах

Фото: УНІАН

Понад 600 тисяч киян на рік звертаються до лікарів з хворобами дихальних шляхів.

Однією з проблем Києва є брудне повітря. Щороку понад 600 тисяч жителів столиці звертаються до лікарів із хворобами дихальних шляхів. 

Такі дані вказані у звіті Центру статистики Міністерства охорони здоров'я України.

"В Києві брудне повітря не лише тоді, коли вітром занесе дим з торф'яників, а постійно. Причин багато. Одна з них – робота на території міста застарілої вугільної Дарницької ТЕЦ. Через спалення вугілля ТЕЦ викидає в атмосферу золу. Вона і є першою причиною столичних смогів. По суті, це пил, який просто літає Києвом. Ми його можемо навіть не бачити. Вітер розносить його на десятки кілометрів. І це те, чим ми дихаємо щодня. В першу чергу страждають люди з хронічними захворюваннями дихальних шляхів. Такий пил є одним зі збудників онкохвороб", - написав у Facebook народний депута від "Слуги народу" Олександр Ткаченко.

Парламентар повідомив про підготовку законопроєкту про заборону використання вугілля на ТЕЦ, що розташовані у великих містах.

"Наступного тижня з колегами зареєструємо в Раді законопроєкт, який забороняє використання вугілля для вироблення теплової енергетики. Йдеться про заборону на території усіх міст-мільйонників. Це збалансована програма відмови від вугілля до 2025 року, яке стосується таких підприємств, як ТЕЦ. Мова про котельні, які, до прикладу, опалюють школи та лікарні, – не йде!", - повідомив Ткаченко.

Одна з найважливіших проблем Києва – брудне повітря. Згідно зі звітом Центру статистики МОЗ понад 600 тисяч киян на рік...

Опубліковано Олександр Ткаченко - офіційна сторінка Пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Раніше глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус пояснив, чому в Україні вартість вугілля удвічі вища, аніж в Європі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація